Yunanistan Batı Trakya Haber

30-44 yaş grubu için tüm aşılar Mayıs sonu açılacak

Yunanistan Sağlık Bakanı Vasilis Kikilyas, Mayıs ayı sonunda 30-44 yaş grubu arasındaki vatandaşlar için tüm aşıların mevcut olacağını belirtti.

Kikilyas, önümüzdeki günlerde 18 yaş tüm vatandaşlar için aşı platformunun açılmış olacağını kaydederken, Mayıs sonuna kadar 60 yaş üzeri vatandaşların yüzde 70’inin aşılanmış olacağını aktardı.

Vaka sayılarının düştüğünü, durumun iyiye gittiğini belirten Bakan, buna rağmen yoğun bakım ünitelerinde entübe hasta sayısının hâlâ fazla olduğunu ekledi.

Kikilyas, daha uzun süre özellikle iç mekanlarda maske takacağımızı vurgularken, self-testlerin de süreceğini, tehlikenin henüz geçmediğini ve bu yüzden vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Son olarak Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları Heyeti üyelerinin hükümet tarafından basınç gördüğü iddialarını reddeden Kikilyas, hepsinin önemli bilim adamları olduğunu, hatta bazılarının farklı siyasi görüşlerden olduğunu, bu yüzden böyle bir şeyi zaten kabul edemeyeceklerini kaydetti.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kızına niye sarktıklarını soran babayı hastanelik ettiler

Yunanistan’ın Argos bölgesinde, 18 yaş altındaki kızına sarkıntılık ettikleri iddiasıyla hesap sormaya giden Rumen babayı öldüresiye dövdüler.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Cerrah 14 yaşındaki kızın ölümüne sebep olmuştu: Daha önce de aynısı yaşanmış

Yunanistan’ın Selanik şehrinde zayıflamak istediği için mide kelepçesi taktıran 14 yaşındaki kızı ameliyat eden doktorla ilgili bir suçlama daha geldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Türkiye’de görülen deniz salyası Yunanistan’a sıçradı

Türkiye’de Marmara denizinde görülen müsilaj (deniz salyası) Yunanistan’ın Limnos adasına sıçradı.
Devamını oku...