Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da tüm öğrencileri aşılayacaklar mı?

Yunanistan Eğitim Bakanı Niki Kerameos, Bakanlığın amacının okulların bir daha kapanmaması olduğunu belirtirken, yeni eğitim yılında öğrencilerin aşılanması konusunda görüş beklediklerini belirtti.

Haberle ilgili yayını izlemek için videoya TIKLAYIN

Kerameos okulların açık kaldığı ilk iki haftada vaka sayısının çok az olduğuna değinirken ortalama oranın sınıfların yüzde 1,5 ve okulların ise yüzde 2,6’sına tekabül ettiğine dikkat çekti.

Üniversitelere girecek öğrenci sayısının bu yıl 25 bin ile 30 bin arasında azalacağı yönündeki eleştirileri de yanıtlayan Bakan, giriş barajı ile belirli akademik ön koşulları yerine getirebilecek öğrencilerin üniversiteye gireceğini, dolayısıyla 20 üzerinden 1 veya 2 yazarak üniversiteye giren ve tamamlayamayanların başkalarının istediği bölümleri kazanmasının önüne geçileceğini kaydetti.

10 Mayıs itibariyle üniversitelerde pratik derslerde yüz yüze eğitime geçileceğini açıklayan Kerameos, son olarak, Ulusal Aşı Kurumu’nun aşıların çocuklar üzerinde etkilerini incelediğini, onay verilmesi durumunda yeni eğitim yılında çocukların da aşılanacağını kaydetti.

Evren Dede
Evren Dede

Gazeteci, yazar, podcaster…. Azınlıkça Genel Yayın Yönetmeni

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

30-39 ve 40-44 yaş grupları için tüm aşılar platformu ne zaman açılıyor?

Yunanistan’da 30-39 ve 40-44 yaş grupları için tüm aşılarla başvuru platformunun Mayıs ayının son 10 günü içerisinde açılacağı belirtildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Evosmos’ta yine silahlar patladı: Bir kişi yaralandı

Yunanistan’da Selanik’in Evosmos bölgesinde Pazartesi akşamı patlayan silahlar sonrasında 26 yaşında bir adam hastanelik oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis’in oğlu Konstandinos askerden terhis oldu

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in vatani görevini Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilinde yapan oğlu Konstandinos, askerden terhis oldu.
Devamını oku...