Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Haziran’da kimlere tüm aşılar açılıyor: İşte detaylar

Yunanistan’da Mayıs ayıyla birlikte aşılama çalışmaları hız kazanırken, Haziran ayında tüm yaş grupları için aşı platformunun açılacağı belirtildi.

Paskalya yortusu nedeniyle verilen bir günlük aranın ardından bugün aşılamala hızlandırılmış şekilde devam ederken, 1 Mayıs Cumartesi itibariyle vurulan toplam aşı sayısının 3 milyon 115 bin 339 olduğu, 2 milyon 170 bin 858 vatandaşımızın ilk dozu, 944 bin 481 vatandaşın ise her iki dozu da vurdurduğu kaydediliyor.

45-49 yaş grubu arasındakiler için aşı platformunun açılmasıyla birlikte rekor başvuru olduğu kaydedilirken, benzer durumun 40-44 ve 30-39 yaş arasındakilerde de yaşandığı ekleniyor.

Sağlık Genel Sekreteri Marios Themistokleus, Haziran ayı içerisinde tüm yaş grupları için aşı platformunun açılacağını kaydederken, 30 yaş üzerindekiler için de tüm aşıların mevcut olacağını ekledi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

30-39 ve 40-44 yaş grupları için tüm aşılar platformu ne zaman açılıyor?

Yunanistan’da 30-39 ve 40-44 yaş grupları için tüm aşılarla başvuru platformunun Mayıs ayının son 10 günü içerisinde açılacağı belirtildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Evosmos’ta yine silahlar patladı: Bir kişi yaralandı

Yunanistan’da Selanik’in Evosmos bölgesinde Pazartesi akşamı patlayan silahlar sonrasında 26 yaşında bir adam hastanelik oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis’in oğlu Konstandinos askerden terhis oldu

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in vatani görevini Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilinde yapan oğlu Konstandinos, askerden terhis oldu.
Devamını oku...