Yunanistan Batı Trakya Haber

Profesör Vasilakopulos hamileler için ne dedi?

Göğüs Hastalıkları Profesörü Theodoros Vasilakopulos, hamilelerin mRNA aşısını vurdurmasını ancak AstraZenaca’yı vurdurmamasını önerdi.

Vasilakopulos, ABD’de en saygın bilim adamlarının yazdığı bir dergide önerinin bu yönde olduğunu belirten Profesör, mRNA aşısını vurduran hamile kadınlarda yan etkinin çok az görüldüğünü kaydetti.

Aşının deneyi aşamasında hamile kadınlara yer verilmediğini belirten Vasilakopulos, ancak daha sonra hamile kadınlara da vurulduğunu ve tehlikeli yan etkilerin görülmediğini aktardı.

AstraZeneca aşıyı hamilelerin vurdurmamasını söyleyen Profesör, koronavirüse yakalanmaları durumunda daha ciddi sorunlar yaşayabileceklerini vurguladı ve hamileleri diğer marka aşılardan vurdurmaya davet etti.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

30-39 ve 40-44 yaş grupları için tüm aşılar platformu ne zaman açılıyor?

Yunanistan’da 30-39 ve 40-44 yaş grupları için tüm aşılarla başvuru platformunun Mayıs ayının son 10 günü içerisinde açılacağı belirtildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Evosmos’ta yine silahlar patladı: Bir kişi yaralandı

Yunanistan’da Selanik’in Evosmos bölgesinde Pazartesi akşamı patlayan silahlar sonrasında 26 yaşında bir adam hastanelik oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis’in oğlu Konstandinos askerden terhis oldu

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in vatani görevini Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilinde yapan oğlu Konstandinos, askerden terhis oldu.
Devamını oku...