Yunanistan Batı Trakya Haber

Paskalya’da kiliseler açık, iller arası seyahat yasak olacak

Yunanistan Başpiskoposu İeronimos, Paskalya yortusunda kiliselerin açık olması için Başbakan Miçotakis ve hükümet yetkilileriyle anlaştıklarını duyurdu.

‘Paskalya yortusunda maalesef memleketlerimize/köylerimize gidemeyeceğiz’ diyen İeronimos, ‘Bu sadece gitmek istemediğimizden değil, daha çok, pekçok kişinin virüsün yayılmasından duyduğu endişe nedeniyle alınmış bir karar, özellikle adalarda’ ifadelerini kullandı.

‘Biraz sabredelim, Mayıs ayında her şey çok daha iyi olacak’ diyen Başpiskopos, Paskalya yortusu günlerinde kiliselerin açık kalması ve özellikle dış kısımlarının kullanılması konusunda yetkililerle uzlaşmaya vardıklarını bildirdi.

İeronimos, önlemler alınarak tüm törenlerin olması gerektiği gibi gerçekleşeceğini vurguladı.

Öte yandan uzmanlar özellikle adalarda virüs vakalarının artmasından korktuklarından, şu anda iller arası seyahatin risk olduğunu, bu kısıtlamanın 14 Mayıs’ta turizmin resmen açılmasıyla birlikte kalkması gerektiğini düşünüyorlar.

Evren Dede ile Yunanistan Gündemi’ni izlemek için videoya TIKLA

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Köye uçak düştü - İki ölü

Yunanistan’da Ilia’nın Haria köyüne tek motorlu uçak düştü. Kazada iki kişi öldü. Uçağın düştüğü yer hayatını kaybedenlerin birinin evine çok yakındı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Yunanistan mutabakatımızı bozdu

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaz mevsiminde tatbikat yapılmaması konusunda Yunanistan yaptıkları anlaşmaya uymadığını ve mutabakatı bozduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Türkiye’ye kapıları bu hafta da açmıyor: Ay sonuna kaldı

Yunanistan yeni yaptığı NOTAM açıklamasıyla birlikte Türk vatandaşlarının ülkeye girişine izin vermedi. Umutlar ay sonuna kaldı.
Devamını oku...