Yunanistan Batı Trakya Haber

Anket: Korona yasakları insanları böldü

Alco Araştırma Şirketi’nin OPEN TV hesabına yaptığı ankette, iktidardaki ND partisi yüzde 37,4 oy ile yüzde 23,8 oy toplayan en yakın takipçisi SYRIZA’ya 13,6 puan fark attı.

12-16 Nisan tarihleri arasında yapılan ve 1000 kişinin katıldığı ankete göre, KINAL partisi yüzde 5,9, KKE yüzde 5,6, EL yüzde 4,2 ve MeRA25 partisi yüzde 2,9 bandında görünüyor.

Başbakanlık için en uygun kişi kim sorusuna ise yüzde 43 Kiryakos Miçotakis, yüzde 29 Hiçkimse, yüzde 23 ise Aleksis Çipras yanıtını veriyor.

Enfensiyon Hastalıkları Uzmanları Heyeti’nin karar verirken hükümetin isteklerinden etkilendiğini düşünüyor musunuz, sorusuna katılımcıların yüzde 64’ü evet yanıtını verirken, yüzde 20’si hayır, geri kalanları ise ‘bilmiyorum-cevaplamıyorum’ yanıtını verdi.

Hükümetin aldığı önlemlerden yüzde 51 memnun değilken, yüzde kırk memnun, yüzde 9 ise kararsız.

Paskalya yortusunda iller arası seyahat serbest olmalı mu sorusuna yüzde 62 olumlu, yüzde 29 ise olumsuz yanıt verirken; liselerin self-testlerle açılmasını yüzde 65 doğru, yüzde 24 yanlış buluyor.

Son olarak, mağzaların açılması ve belediyeler arası hareket yasağının kaldırılmasını yüzde 81 doğru bulurken, yüzde 12 kararın yanlış olduğunu düşünüyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Köye uçak düştü - İki ölü

Yunanistan’da Ilia’nın Haria köyüne tek motorlu uçak düştü. Kazada iki kişi öldü. Uçağın düştüğü yer hayatını kaybedenlerin birinin evine çok yakındı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Yunanistan mutabakatımızı bozdu

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaz mevsiminde tatbikat yapılmaması konusunda Yunanistan yaptıkları anlaşmaya uymadığını ve mutabakatı bozduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Türkiye’ye kapıları bu hafta da açmıyor: Ay sonuna kaldı

Yunanistan yeni yaptığı NOTAM açıklamasıyla birlikte Türk vatandaşlarının ülkeye girişine izin vermedi. Umutlar ay sonuna kaldı.
Devamını oku...