Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan aşıyı zorunlu kılmayı düşünüyor: Vurdurmayan kalmayacak!

Yunanistan genelinde aşı çalışmaları beklenen hızda yürümüyor. Özellkikle AstraZeneca koronavirüs aşısı vurdurmaya karşı olan veya endişeleri olan vatandaşlar bulunuyor.

Yunanistan Sağlık Bakanı ülkedeki gençlerin aşılama sürecinin Haziran ayında başlamasını planladıklarını ve zorunlu aşılamanın gündeme gelebileceğini söyledi. 

Aşı yaptırmaktan kaçınan vatandaşların oranı ile ilgili soruyu yanıtlayan Sağlık Bakanı Vasilis Kikilias: “aşı yaptırmamış yaşlı vatandaşlarımıza bir an önce aşı yaptırmaları çağrısında bulunuyorum ” dedi. 

Kikilias açıklamalarının devamında “sağlık hizmeti çalışanlarının yüzde 80’i aşı oldu. Hemşireler arasındaki oran daha düşük, ancak bu oranın daha da artacağına inanıyorum. Sonbaharda ise zorunlu aşılama konusunu baştan sona yeniden gündeme alacağız” ifadelerini kullandı.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 209 vaka ve 17 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 21 Haziran Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 209 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Köye uçak düştü - İki ölü

Yunanistan’da Ilia’nın Haria köyüne tek motorlu uçak düştü. Kazada iki kişi öldü. Uçağın düştüğü yer hayatını kaybedenlerin birinin evine çok yakındı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Yunanistan mutabakatımızı bozdu

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaz mevsiminde tatbikat yapılmaması konusunda Yunanistan yaptıkları anlaşmaya uymadığını ve mutabakatı bozduğunu söyledi.
Devamını oku...