Yunanistan Batı Trakya Haber

Belediyeler arası yolculuk haftaiçi serbest olacak mı?

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, belediyeler arası yolculuğun haftaiçi de serbest bırakılacağının sinyalini verdi.

Star televizyonuna verdiği röportajında, Başbakan, haftasonları vatandaşların şehir meydanlarında kalabalıklar oluşturmak yerine deniz kıyısı veya dağlık bölgelere gitmesinin daha iyi olacağını, virüsün yayılma riskinin bu şekilde azalacağını düşünerek bu kararı verdiklerini söyledi.

‘Sanırım bu doğru bir şekilde işledi’ diyen Miçotakis, bu uygulamanın haftaiçi için de yürürlüğe girip girmeyeceği sorusuna ise ‘Uzmanlar belirleyecek. Eğer haftasonları istediğimiz gibi giderse haftaiçi de serbest olabilir’ dedi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ECDC: Aşı vurduranlar maske takmayabilir

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), koronavirüs aşısının her iki dozunu da vurdurmuş olan vatandaşlar için sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi önlemlerin zorunlu olmaktan çıkarılabileceğini duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’ın Neonazi parlementeri Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması Avrupa Parlamentosu’nda

Yunanistan’da nazi yapılanması Altın Şafak’ta (Hrisi Avgi) yöneticilik suçundan hüküm giyen Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili Yannis Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması konusu bugün AP meclisine geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD vatandaşlarına Yunanistan’a tatile gitmemelerini önerdi

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Dişişleri Bakanlığı, yayınladığı resmi bildiri ile ABD vatandaşlarına tatil için Yunanistan’a gitmemelerini önerdi.
Devamını oku...