Yunanistan Batı Trakya Haber

Selanik esnafından rest: Mağazaları açacağız!

Foto: Selanik - azınlıkça

Yunanistan’da 5 Nisan Pazartesi itibariyle mağazaların açılması kararlaştırılmışken, hükümetin son anda Selanik, Patra ve Kozani’yi bu uygulamanın dışında tutması tepkilere neden oldu.

Vaka sayılarının yüksek olduğu bu 3 ilde mağazaların açılmasını son anda iptal eden hükümete, söz konusu bölgelerin esnaflarından tepki yağdı.

İşletme sahipleri hükümetin kararını acilen geri çekmesini isterken, kararın geri alınmaması halinde karara uymayacaklarını ve mağazalarını açacaklarını duyurdular.

Esnafın yasağa aldırmayıp mağaza açma ötesinde, mağazalarına protesto amaçlı birer de siyah bayrak çekmeye hazılandıkları ekleniyor.

Öte yandan, hatırlanacağı üzere, söz konusu 3 bölgenin Eyalet Başkanları, Başbakan Miçotakis’e mektup göndererek kapalı kalacak olan işletmelere 5’er bin evro maddi destek verilmesini istemişlerdi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ECDC: Aşı vurduranlar maske takmayabilir

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), koronavirüs aşısının her iki dozunu da vurdurmuş olan vatandaşlar için sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi önlemlerin zorunlu olmaktan çıkarılabileceğini duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yurtdışından toprak işçisi getirmek isteyenler için yasal düzenleme

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Spilios Livanos, yurtdışından toprak işçisi getirmek isteyenler için bir yasal düzenlemeyi meclise sundu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Paskalya’da kimler iller arası seyahat edebilecek?

Yunanistan’da son günlerin hiç kuşkusuz en çok tartışılan konusu, vatandaşların Paskalya tatilinde köylerine-memleketlerine gidip geleneksel ‘kuzu çevirme’ kutlamasını yapıp yapamayacaklarıydı.
Devamını oku...