Yunanistan’da tüm okulların iki hafta kapanmasını önerdiler - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da tüm okulların iki hafta kapanmasını önerdiler

Yunanistan Sağlık Bakanlığı’na bağlı Enfeksiyon Hastaları Uzmanları Heyeti, her dereceden okulların iki haftalığına kapatılmasını önerdi.

Heyet, öğrencilerin uzaktan eğitime geçmeleri yönünde rapor verirken, 22 Mart itibariyle perakende satış mağazalarının ise ‘click away’ uygulamasıyla açılması tartışılıyor.

Yasakların Mart sonuna kadar uzatılması kararlaştırılırken, uzmanlar aralarında sert tartışmaların yaşadındığı da gelen bilgiler arasında.

Konuyla ilgili konuşan Cenevre Üniversitesi Genetik Bölümü Profesörü Manolis Dermicakis ise, kendi tecrübelerine dayanarak, aynı alanda uzman 30-40 kişi arasında kurulmuş heyetlerin sağlıklı çalışamadığını, Enfeksiyon Hastaları Uzmanları Heyeti’nin her ne kadar önemli hizmetler vermişse de yorulduğunu belirtti.

Daha az ve farklı uzmanlıklardan gelen kişilerin oluşturacağı yeni bir heyet kurulması gerektiğini belirten Dermicakis, bu heyetin liderliğini Sotiris Çiodras’ın yürütebileceğini ve halkın kendisine güvendiğini söyledi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Halk En Çok Hangi Hastalıktan Ölüyor?

Yunanistan’da vatandaşların en çok hangi hastalıklardan dolayı öldükleri belli oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Grev Ulaşımı Felç Edecek

ADEDY’nin çağrısıyla başlayan ve Yunanistan Toplu Taşıma Federasyonu tarafından desteklenen 24 saatlik grev, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle başlıyor. İşçi sendikalarının grev ilan etmesi, toplu taşıma hizmetlerinde önemli aksamalara yol açacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Koyun ve Keçi Sütü Fiyatlarında Düşüş Var mı? Sektördeki Usulsüzlükler Mercek Altında

Yunanistan’da koyun ve keçi sütü üreticileri, son dört yıl boyunca (2020-2023), fiyatlarında kısmi düşüşler yaşadı. Bazı bölgelerde üretici fiyatlarının, genel ortalamanın altında kaldığı gözlemleniyor.
Devamını oku...