Yunanistan’da tüm okulların iki hafta kapanmasını önerdiler - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da tüm okulların iki hafta kapanmasını önerdiler

Yunanistan Sağlık Bakanlığı’na bağlı Enfeksiyon Hastaları Uzmanları Heyeti, her dereceden okulların iki haftalığına kapatılmasını önerdi.

Heyet, öğrencilerin uzaktan eğitime geçmeleri yönünde rapor verirken, 22 Mart itibariyle perakende satış mağazalarının ise ‘click away’ uygulamasıyla açılması tartışılıyor.

Yasakların Mart sonuna kadar uzatılması kararlaştırılırken, uzmanlar aralarında sert tartışmaların yaşadındığı da gelen bilgiler arasında.

Konuyla ilgili konuşan Cenevre Üniversitesi Genetik Bölümü Profesörü Manolis Dermicakis ise, kendi tecrübelerine dayanarak, aynı alanda uzman 30-40 kişi arasında kurulmuş heyetlerin sağlıklı çalışamadığını, Enfeksiyon Hastaları Uzmanları Heyeti’nin her ne kadar önemli hizmetler vermişse de yorulduğunu belirtti.

Daha az ve farklı uzmanlıklardan gelen kişilerin oluşturacağı yeni bir heyet kurulması gerektiğini belirten Dermicakis, bu heyetin liderliğini Sotiris Çiodras’ın yürütebileceğini ve halkın kendisine güvendiğini söyledi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe 'Kasselakis', Gümülcine 'Ahçıoğlu' dedi!

SYRIZA Partisi ikinci tur Genel Başkanlık seçimlerinde Batı Trakya’da Gümülcine ve İskeçe’de farklı sonuçlar ortaya çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Market Pass İçin İlk Ödeme Ne Zaman?

Atina, Yunanistan – Yeni Market Pass yardım programının ilk ödemeleri için geri sayım başladı. İlk ödemelerin cuma günü yapılması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Kimlik Kartı Platformu Bugün Faaliyete Geçti

Yunanistan vatandaşları için yeni tip kimlik kartlarını alabilecekleri dijital platform id.gov.gr, 25 Eylül 2023 Pazartesi tarihi itibariyle hizmete açıldı.
Devamını oku...