Yunanistan’da 25 Mart Bağımsızlık günü resmi geçit törenleri iptal edildi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 25 Mart Bağımsızlık günü resmi geçit törenleri iptal edildi

Yunanistan’da her yıl geleneksel olarak gerçekleşen 25 Mart Ulusal Bağımsızlık Günü resmi geçit törenleri, bu yıl koronavirüs önlemleri çerçevesinde iptal edildi.

Hükümet Sözcüsü Aristoteli Peloni, sadece başkent Atina’da askeri resmi geçit yapılacağını belirtirken, diğer bütün resmi geçitlerin iptal edildiğini duyurdu.

Peloni, artan vakalar yüzünden Ulusal Sağlık Sistemi’nde basınç oluştuğunu, bu yüzden resmi geçişlerin iptal edildiğini söylerken, ‘Atina’daki resmi geçit televizyondan canlı yayınlanacak ve son derece kaliteli ve gurur verici bir manzara olacak’ dedi.

Törene Britanya Prensi Charles ve Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un de gelme ihtimali olduğunu belirten Sözcü, koronavirüs yasakları konusunda ise ‘Önümüzde çok zor bir 10 gün var’ ifadelerini kullandı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...