Sokağa çıkmak için atılan SMS mesajlarında değişiklik geldi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sokağa çıkmak için atılan SMS mesajlarında değişiklik geldi

Hükümetin aldığı iki haftalık yeni yasaklar çerçevesinde Yunanistan genelinde sokağa çıkmak için atılan SMS mesajlarında 13 Mart Cumartesi gününe kadar değişikliğe gidildi.

Yunanistan Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalyas’ın açıklamalarına göre sokağa çıkmak için 13033 telefon numarasına gönderilecek kodlar ve gerekçeleri şu şekilde:

2 KODLU SMS MESAJI

Market, bakkali fırın veya süpermarket gibi tedarik mağazalarına gitmek için 2 kodu SMS ile ve sadece belediye sınırları içinde ikamet ettiği eve en fazla 2 km mesafede dışarı çıkılabilecek.

3 KODLU SMS MESAJI

Sadece belediye sınırları içinde veya ikamet yerine en fazla 2 km mesafede olan bir bankaya işlem yapmak için 3 kodu SMS ile sokağa çıkılabilecek.

4 KODLU SMS MESAJI

Yaşlı akrabalara yardım vs için 4 kodlu sms ile dışarı çıkılabilecek. Bu kodu kullananlara polis kontrolleri sıkılaştırıldı.

6 KODLU SMS MESAJI

Bir evcil hayvanın gezidirlmesi veya kişinin spor, egzersiz veya rahatlaması için yürüyüşe 6 kodlu sms mesajı ile ve sadece yürüyerek veya bisikletle dışarı çıkılabilecek.

sss

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...