Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis: Mutasyonlar virüsü daha bulaşıcı hale getirdi

Yunanistan Başbakanı ve ND Partisi Lideri Kiryakos Miçotakis

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, başkent Atina’nın Sotiria Hastanesi’ni ziyaret ederek burada görevli doktorlara hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Ulusal Sağlık Sistemi’nin pandeminin yükünü kaldırmakta zorlandığını, bunun için her geçen gün yeni üniteler açıldığını belirten Başbakan, bu pandeminin de son bulması için hep birlikte son ve büyük bir çaba göstermemiz gerektiğini söyledi.

Doktorlara üstün hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Miçotakis, görülen mutasyonların virüsü daha bulaşıcı ve daha çabuk yayılır hale getirdiğini belirterek, sokağa çıkma yasaklarının bu sebeple alındığını, aksi halde vaka sayılarında daha büyük patlama yaşanabileceğini belirtti.

Aşıların bu beladan kurtulmamız için en önemli silah olduğunu söyleyen Başbakan, Nisan itibariyle daha fazla aşının geleceğini, aşılamaların daha da hızlanacağını ekledi.

Miçotakis, özellikle aşı vurdurma taraftarı Yunan vatandaşlarının çoğunlukta olmasından dolayı ayrı bir mutluluk duyduğunu vurguladı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ECDC: Aşı vurduranlar maske takmayabilir

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), koronavirüs aşısının her iki dozunu da vurdurmuş olan vatandaşlar için sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi önlemlerin zorunlu olmaktan çıkarılabileceğini duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’ın Neonazi parlamenteri Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması Avrupa Parlamentosu’nda

Yunanistan’da nazi yapılanması Altın Şafak’ta (Hrisi Avgi) yöneticilik suçundan hüküm giyen Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili Yannis Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması konusu bugün AP meclisine geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD vatandaşlarına Yunanistan’a tatile gitmemelerini önerdi

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Dişişleri Bakanlığı, yayınladığı resmi bildiri ile ABD vatandaşlarına tatil için Yunanistan’a gitmemelerini önerdi.
Devamını oku...