Karantinaya devam! Başbakan Miçotakis: İki hafta daha sabır - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Karantinaya devam! Başbakan Miçotakis: İki hafta daha sabır

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, “Yunanistan 2021” Kurulu’nun Ulusal Sağlık Sistemi’ne (ESY) 18 yeni yoğun bakım ünitesi bağışıyla ilgili telekonferansta konuştu.

Miçotakis, hediye edilen ünitelerin ülkenin hangi bölgelerinde ihtiyaç varsa orada kullanılacağını belirtirken, ilk etapta Selanik’in Papanikolau Hastanesi’nde kullanılacağını bildirdi.

Pandeminin başladığı günden bu yana bir yılın geride kaldığını söyleyen Başbakan, Yunanistan’ın diğer ülkelere kıyasla bu süreci daha iyi yönettiğini belirterek, hafta içerisinde, vurulan Kovid-19 aşılarının 1 milyona ulaşacağını hatırlattı.

Önümüzdeki iki hafta sonrasında özellikle katılaştırılmış koronavirüs önlemlerinin uygulamada olduğu başkent Atina başta olmak üzere birçok bölgede önlemlerde gevşetilmeye gidilmesinin planlandığını vurgulayan Miçotakis, ‘Yorulduğunuzu anlıyorum, ancak önümüzdeki iki hafta çok önemli, hep birlikte çaba gösterelim’ dedi.

‘Vatandaşlarla bir anlaşma yapacağız’ diyen Başbakan, kendilerinin ekonomiyi aşamalı olarak açmaya başlayacaklarını, vatandaşların ise önlemlere uyarak vakaların artması ve ekonominin yeniden kapanmasının önüne geçeceğini bildirdi.

Krizin sonu görünüyor, ancak oraya ne zaman ulaşacağımız bu son dönemeçte atacağımız adımlara bağlı, diyen Miçotakis, ‘Ancak şurası kesin ki, son dönemece girdik’ ifadelerini kullandı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Toptan Elektrik Fiyatları, Avrupa'nın En Pahalı Dördüncüsü

Yunanistan, 2023 yılının ilk sekiz ayında toptan elektrik fiyatları konusunda Avrupa’nın en pahalı dördüncü ülkesi oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sivil Savunma Siren Sistemi Test Edilecek: İşte Detaylar

Yunanistan’da 2 Ekim 2023 Pazartesi günü Sivil Savunma siren sisteminin denemesi yapılacağı duyuruldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Market Pass paraları hesaplara yattı

Yunanistan’da pahalılıkla mücadele kapsamında verilen Market Pass yardımının üç taksiti birden 29 Eylül Cuma günü hak sahiplerine ödendi.
Devamını oku...