Karantinaya devam! Başbakan Miçotakis: İki hafta daha sabır - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Karantinaya devam! Başbakan Miçotakis: İki hafta daha sabır

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, “Yunanistan 2021” Kurulu’nun Ulusal Sağlık Sistemi’ne (ESY) 18 yeni yoğun bakım ünitesi bağışıyla ilgili telekonferansta konuştu.

Miçotakis, hediye edilen ünitelerin ülkenin hangi bölgelerinde ihtiyaç varsa orada kullanılacağını belirtirken, ilk etapta Selanik’in Papanikolau Hastanesi’nde kullanılacağını bildirdi.

Pandeminin başladığı günden bu yana bir yılın geride kaldığını söyleyen Başbakan, Yunanistan’ın diğer ülkelere kıyasla bu süreci daha iyi yönettiğini belirterek, hafta içerisinde, vurulan Kovid-19 aşılarının 1 milyona ulaşacağını hatırlattı.

Önümüzdeki iki hafta sonrasında özellikle katılaştırılmış koronavirüs önlemlerinin uygulamada olduğu başkent Atina başta olmak üzere birçok bölgede önlemlerde gevşetilmeye gidilmesinin planlandığını vurgulayan Miçotakis, ‘Yorulduğunuzu anlıyorum, ancak önümüzdeki iki hafta çok önemli, hep birlikte çaba gösterelim’ dedi.

‘Vatandaşlarla bir anlaşma yapacağız’ diyen Başbakan, kendilerinin ekonomiyi aşamalı olarak açmaya başlayacaklarını, vatandaşların ise önlemlere uyarak vakaların artması ve ekonominin yeniden kapanmasının önüne geçeceğini bildirdi.

Krizin sonu görünüyor, ancak oraya ne zaman ulaşacağımız bu son dönemeçte atacağımız adımlara bağlı, diyen Miçotakis, ‘Ancak şurası kesin ki, son dönemece girdik’ ifadelerini kullandı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...