Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da üniversite eğitimine internetten devam kararı

Yunanistan Eğitim ve Dinişleri Bakanlığı, koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla, üniversitelerde güz mevsiminden sonra yaz mevsimi derslerinin de uzaktan yapılmasını kararlaştırdı.

2021 yaz mevsimi eğitim sezonunda tüm üniversitelerde dersler uzaktan eğitim sistemiyle yapılacak olup, Sağlık bölümlerinde ise klinik-pratik dersleri tüm tedbirler alınarak labarotuvarlarda gerçekleşmeye devam edecek.

Yine aynı şekilde polis akademileri, sahil güvenlik akademileri, sınır polisi akademileri öğrencileri de tüm tedbirler çerçevesinde pratik eğitimlerini sürdürecekler.

Son olarak, öğrencilere ders kitaplarının kurye ile evlere teslim edileceği eklendi.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Milletvekili Haritu: Kimi kandırdıklarını sanıyorlar?

Rodop SYRIZA Milletvekili Dimitris Haritu, İçişleri Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Günlük 3 bin vaka olursa tüm Yunanistan için katı sokağa çıkış yasağı gündemde

Yunanistan geneli koronavirüs vaka sayısının düşmemesi ve entübe hasta sayısının artması nedeniyle yetkililer tüm ülke çapında katı sokağa çıkma yasağı getirilmesini değerlendiriyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan bir kez daha depremle sallandı: Bu kez 5,9

Yunanistan üst üste depremlerle sallanıyor. Dün gerçekleşen depremin ardından yine Elassona bölgesinde bu sefer 5,9 şiddetinde deprem oldu.
Devamını oku...