Yunanistan Batı Trakya Haber

Binlerce aile kötü hava dalgası yüzünden elektriksiz kaldı

‘Midia’ adı verilen kötü hava dalgası, Yunanistan’ın başkenti Atina’da binlerce ailenin elektriksiz ve internetsiz kalmasına neden oldu.

Girit’te de benzer sorunlar yaşandığı kaydedilirken, özellikle Atina’da onlarca ağacın Elektrik Kurumu’nun (DEİ) direklerinin üzerine devrilerek sistemi devre dışı bıraktığı belirtiliyor.

Yine aynı şekilde, Atina’da birçok bölgede suların akmadığının da altı çiziliyor.

17 Şubat Çarşamba günü öğle saatlerinde Elektrik Dağıtım Şirketi (DEDDİE) ekiplerinin 22 ağda oluşan hasarları gidermek için seferber olduğu kaydedildi.

Çarşamba sabahı itibariyle elektriksiz kalanların sayısı 70 bin olarak hesaplanırken, an itibariyle yaklaşık 30 bin kişinin elektriğe yeniden kavuştuğu belirtiliyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Doğalgaz teknisyeni kılığına girip 80 bin evro çaldılar

Yunanistan’da Selanik’in Harilau bölgesinde, kendilerini doğalgaz teknisyeni olarak tanıtan 3 kişi, yaşlı kadının evine girerek 80 bin evrosunu çaldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Tarım işçisi bulamayınca kuşkonmazlar tarlada kaldı

Yunanistan’da mevsimlik işçi bulamadıkları için sıkıntı yaşayan tarım üreticileri hükümetin bir an önce soruna çözüm bulmasını talep ediyor. Kuşkonmaz üreticileri de sorun yaşayanlardan.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hükümet altın şirketiyle anlaştı: Eldorado Gold’tan yeni maden

Yunanistan’da hükümet, Halkidiki’nin kuzeydoğusunda altın madeni açılması için Eldorado Gold şirketiyle 1,9 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı.
Devamını oku...