Yunanistan Batı Trakya Haber

Özel çocuklar okullarında süresiz grev

Yunanistan Özel Çocuklar Eğitimcileri Federasyonu POSEEPEA, koronavirüs önlemleri kapsamında yüzyüze eğitimin askıya alınmadığı tüm bölgelerde eğitimcilerin greve gitmesini kararlaştırdı.

Federasyon, yayınladığı açıklamada birinci ve ikinci dereceli özel çocuklar eğitim okullarında da uzaktan eğitime geçilmesini talep ederken, bugüne kadar alınan kararların öğrenciler ve eğitim çalışanlarını zor durumda bıraktığını belirtti.

Açıklamada Özel Çocuklar Okullarının koruma amaçlı önlemler kapsamına dahil edilmediği, bunun sonucunda sadece Halkida’da bir okulda bir hafta içerisinde 16 vaka görüldüğü kaydediliyor.

Birçok öğrencinin maske takmadığına ve sosyal mesafeye uymalarının mümkün olmadığına vurgu yapan Federasyon, çoğunun mevcut hastalığı olduğunun da altını çiziyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Günlük 3 bin vaka olursa tüm Yunanistan için katı sokağa çıkış yasağı gündemde

Yunanistan geneli koronavirüs vaka sayısının düşmemesi ve entübe hasta sayısının artması nedeniyle yetkililer tüm ülke çapında katı sokağa çıkma yasağı getirilmesini değerlendiriyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan bir kez daha depremle sallandı: Bu kez 5,9

Yunanistan üst üste depremlerle sallanıyor. Dün gerçekleşen depremin ardından yine Elassona bölgesinde bu sefer 5,9 şiddetinde deprem oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2219 vaka, 35 ölü

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 4 Mart Perşembe günü duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde 2219 yeni koronavirüs vakası tespit ettiklerini açıkladı.
Devamını oku...