Yunanistan Batı Trakya Haber

Anarşistlerden İskeçe’deki Siyasi İşler Bürosu’na saldırı

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı İskeçe (Xanthi) Siyasi İşler Ofisi

İskeçe’de (Xanthi) anarşistler, Eski Şehir (Palia Poli) meydanındaki Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Siyasi İşler Bürosu’na yapılan saldırıyı üstlendiler.

Pazar sabahı boya, sprey ve feyvolanlarla yapılan saldırıyı üstlenen anarşistler, bu eylemi açlık grevindeki ‘17 Kasım’ örgütü üyesi Dimitris Kufondinas’ı desteklemek amaçlı yaptıklarını bildirdiler.

17 Kasım davasında müebbet hapis cezası alan ve 19 yıldır tutuklu bulunan Kufondinas, Koridallos Hapishanesi’ne sevkini istemiş, talebi kabul edilmeyince açlık grevine başlamış, en nihayatinde açlık grevinin 40. gününde durumu ağırlaşınca Lamia Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesine kaldırılmıştı.

“Kufondinas’ı öldürmek istiyorlar çünkü ayaklanma korkusunu hâlâ enselerinde hissediyorlar” denilen açıklama, “Devlet siyasi tutuklulara ve sınıfsal harekete dişlerini gösterdikçe, bizler toplumsal devrimin yolunu açmaya devam edeceğiz” ifadeleriyle son buluyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Fener denizinde gelgit: Daha önce hiç böyle görülmedi

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Belediyesi’ne bağlı Fener (Fanari) sahilinde görmeye alışık olmadığımız manzaralara tanık olunuyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de karnavallar 'yanlış maskeyle' yapılacak

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) şehrinde geleneksel olarak her yıl gerçekleşen karnaval, bu yıl koronavirüs önlemeleri nedeniyle gerçekleşmeyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de vaka yok yasak çok! Açıklama istediler

Gümülcine (Komotini) Belediye Başkanı Yannis Garanis ve il genelindeki örgüt temsilcileri, Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias’a mektup gönderdiler.
Devamını oku...