Yunanistan Batı Trakya Haber

Mülteciler donun hakim olduğu gecede soğukta kaldılar

Yunanistan’ın Lesvos adasındaki Kara Tepe mülteci kampındaki göçmen ve mülteciler, ‘Midia’ kötü hava dalgasını dışarıda yatarak veya en iyi ihtimalle çadırlarda geçiriyorlar.

Elektriğin bölüm bölüm ve sadece gündüz saatlerinde verildiği kampta geceleri mülteciler soğukta kalırken, ısınmak içinse tek yöntemleri ısıtmalı büyük çadırlarda kalabalıklar halinde kalmak.

Fakat bu da 7 bin 500 mültecinin kaldığı kampta ısınmak için yeterli olmuyor.

Öte yandan Lesvos koronavirüs konusunda ‘kırmızı’ bölge olmamasına rağmen, kamptakiler için yasak akşam 18:00’de başlıyor olup, şehre inmelerine ise haftada sadece 3 saatliğine izin veriliyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Doğalgaz teknisyeni kılığına girip 80 bin evro çaldılar

Yunanistan’da Selanik’in Harilau bölgesinde, kendilerini doğalgaz teknisyeni olarak tanıtan 3 kişi, yaşlı kadının evine girerek 80 bin evrosunu çaldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Tarım işçisi bulamayınca kuşkonmazlar tarlada kaldı

Yunanistan’da mevsimlik işçi bulamadıkları için sıkıntı yaşayan tarım üreticileri hükümetin bir an önce soruna çözüm bulmasını talep ediyor. Kuşkonmaz üreticileri de sorun yaşayanlardan.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hükümet altın şirketiyle anlaştı: Eldorado Gold’tan yeni maden

Yunanistan’da hükümet, Halkidiki’nin kuzeydoğusunda altın madeni açılması için Eldorado Gold şirketiyle 1,9 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı.
Devamını oku...