Yunanistan Batı Trakya Haber

SYRIZA: Eldorado Altın şirketiyle anlaşma şeffaf değil

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ili SYRIZA örgütü sözcüsü Menelaos Maltezos, hükümetin Eldorado Gold altın madenleri şirketiyle yaptığı yeni anlaşmayı eleştirdi.

Eldorado’nun ve Yunanistan’daki ‘şubesi’ Ellinikos Hrisos Yunan Altın şirketlerinin mali tutanaklarının incelenmesi gerektiğini belirten Maltezos, Miçotakis hükümetinin kendileriyle 5 Şubat günü yaptığı anlaşmanın detaylarının da şeffaf olması gerektiğini belirtti.

Maltezos, söz konusu şirketin, Miçotakis hükümetini iyi bir muhatap olarak bulduğunu belirtirken, Yunan halkının, Yunan topraklarının üzerinden artı değer elde etmek için iyi bir fırsat yakaladığını kaydetti.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Günlük 3 bin vaka olursa tüm Yunanistan için katı sokağa çıkış yasağı gündemde

Yunanistan geneli koronavirüs vaka sayısının düşmemesi ve entübe hasta sayısının artması nedeniyle yetkililer tüm ülke çapında katı sokağa çıkma yasağı getirilmesini değerlendiriyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan bir kez daha depremle sallandı: Bu kez 5,9

Yunanistan üst üste depremlerle sallanıyor. Dün gerçekleşen depremin ardından yine Elassona bölgesinde bu sefer 5,9 şiddetinde deprem oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2219 vaka, 35 ölü

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 4 Mart Perşembe günü duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde 2219 yeni koronavirüs vakası tespit ettiklerini açıkladı.
Devamını oku...