Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de öğrenciler eylemdeydi: Yasa kâğıt üzerinde kalacak

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) şehrinde 11 Şubat Perşembe günü, üniversite öğrencileri, yeni eğitim yasasına karşı üstüste ikinci gün eyleme çıktılar.

Öğle saatlerinde İskeçe şehir meydanında toplanan öğrenciler, derneklerinin aldığı kararın yer aldığı bildiriyi meydandan geçenlere dağıtırken, kararda üniversitelere polis kabul etmeyecekleri açık bir şekilde belirtiliyordu.

Akabinde bir de yürüyüş gerçekleşti ve öğrenciler ‘Yasa kâğıtlarda kalacak’, ’30 milyon evro fakültelere verilsin, polise ve öğrenci silinmesine değil’ sloganları atıldı.

Tüm koronavirüs önlemleri alınarak yapılan gösteri, polisin de müdahale etmemesi sonucu barışçıl bir şekilde son buldu.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de bedava rapid testler devam ediyor

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) Belediyesi, Kamu Sağlığı Ulusal Kurumu (EODY) ile işbirliği halinde bedava hızlı/rapid test yapmaya devam ediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçeli Yorgos Kellis, Kava Kuvvetleri Başkan Yardımcısı oldu

Yunanistan Ulusal Güvenlik Konseyi (KYSEA), yayınladığı açıklamayla Silahlı Kuvvetler içinde bazı kişileri yeni görevlere getirirken, bazılarını ise görevde tuttu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kumçiftliği’ndeki mülteci kampı karşıtı eylem 12 Mart’a ertelendi

Batı Trakya’da Kumçiftliği (Orestiada) Mücadele Heyeti, 5 Mart Cuma gününe planlanmış olan protesto eyleminlerini 12 Mart Cuma tarihine ertelediklerini duyurdu.
Devamını oku...