Yunanistan Batı Trakya Haber

Sinikova yangınıyla yıkılan aileye yardım çağrısı

Görsel arşivden kullanılmıştır

Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, Sinikova’daki yangında Mümin ve Lütfiye çiftinin can verdiği evin ve ailenin son durumu hakkında bilgi verdi. 

Hayatını kaybeden karı kocadan geriye kalan engelli bir kardeş ile iki ilkokul öğrencisi bulunan bir aile olduğunu belirten Belediye Başkanı, aileye yardımcı olmak isteyenlerin Orhan Kara ile irtibata geçebileceklerini kaydetti.

Hatırlanacağı üzere Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Sinikova (Satres) köyünde 28 Ocak Perşembe günü yaşanan acı olayda yaşlı karı koca evlerinde çıkan yangında yanarak hayatlarını kaybetmişlerdi. İskeçe Balkan bölgesinde itfaiye birimi bulunmuyor. Yangın durumunda itfaiye araçlarının İskeçe’den intikali ise oldukça uzun sürüyor. Şahin köyünden Hüseyin Zeybek’in partisinin iktidarda olduğu dönemde itfaiye biriminin kurulması için beklenti artmıştı. Ancak bölge insanının haklı taleplerine bugüne kadar bütün hükümetler göz kapadılar.

Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin’in açıklaması şöyle:

“Sevgili kardeşlerim… Sinikova köyümüzde yaşanan yangın trajedisi sonrası evin hali. 2 can kaybı. Ve evin durumu. Geride kalan özürlü bir kardeş ile iki ilkokul talebesi sahibi bir aile…Bizler Belediye olarak elimizden gelen gayret ve çabayı acil ihtiyaçları karşılamak için yapmaya başladık. 

Yardımcı olmak isteyen yardımseverler geride kalan evin direği ORHAN KARA kardeşimizle irtibat kurabilir. Orhan KARA Cep No: +306979324913 

Herhangi bir aksilik durumunda arzu edenler bizlerle de irtibata geçebilir.

Hayatını kaybeden MÜMİN amca (89 yaşında) ve LÜTFİYE ninemizin (80 küsür yaşlarında) mekânı cennet olur inşaallah. Geride kalan aile bireyleri, komşu ve akrabalarına sabır diliyorum”

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD Selanik Başkonsolosu Elizabeth K. Lee Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin ile görüştü

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Selanik Başkonsolosu Elizabeth K. Lee, 25 Mayıs Salı günü Batı Trakya’nın Mustafçova (Miki) Belediyesi’ni ziyaret etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu Batı Trakya’ya geliyor

Yunan Dişişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 31 Mayıs Pazartesi günü Yunanistan’a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Evros’ta dramatik gece: İki ev kül oldu

Batı Trakya’nın Evros ilinin Sofulu (Sufli) Belediyesi’ne bağlı Dadia’da dramatik bir gece yaşandı.
Devamını oku...