Yunanistan Batı Trakya Haber

Çocuk paralarına aylık 168 evroya varan zam geliyor

Yunanistan’da geçtiğimiz yıl gelir kaybına uğrayan on binlerce aile bu yıl çocuk paralarına zam alacak.

Zamların aylık 28 ila 168 evro arasında olacağı ve çocuk sayısına ve yeni gelir kategorisine göre belirleneceği kaydedildi.

Pandeminin doğurduğu sorunlar nedeniyle geçtiğimiz yıllarda gelirleri fazla olduğundan yardım alamayan ailelerin de bu yıl yardımdan faydalanmaları bekleniyor.

Bu yıl yaklaşık 160 bin hak sahibinin çocuk paralarına zam alacağı kaydedilirken, birçok ailenin ise geçtiğimiz yıl aldığı miktarın iki katını alacağı belirtildi.

Örneğin, 2 çocuklu ve yıllık geliri 14 ila 15 bin evro arasında olan bir aile geçtiğimiz yıl aylık 84 evro yardım alıyordu. Söz konusu ailenin yıllık geliri 2020 yılında 12 bin 500 evronun altına düşmüşse, bu yıl aylık 140 evro çocuk parası alacak.

Son olarak, zamların Mart ayında ödenecek ilk taksitte değil, Mayıs-Haziran aylarında ödenecek olan ikinci taksitten itibaren görüleceğinin altı çiziliyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 209 vaka ve 17 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 21 Haziran Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 209 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Köye uçak düştü - İki ölü

Yunanistan’da Ilia’nın Haria köyüne tek motorlu uçak düştü. Kazada iki kişi öldü. Uçağın düştüğü yer hayatını kaybedenlerin birinin evine çok yakındı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Yunanistan mutabakatımızı bozdu

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaz mevsiminde tatbikat yapılmaması konusunda Yunanistan yaptıkları anlaşmaya uymadığını ve mutabakatı bozduğunu söyledi.
Devamını oku...