Yunanistan Batı Trakya Haber

KEA ve doğum primleri ödeniyor

Sosyal Yardım Ödenekleri ve Sosyal Dayanışma Kurumu (OPEKA), bu ay tüm sosyal yardımları 29 Ocak Cuma günü ödemeye hazırlanıyor.

OPEKA’nın Cuma günü KEA, doğum primi, kira yardımı, yaşlı sigortasızlar için konut kirası yardımı ve engelli yardımlarını hak sahiplerinin hesaplarına yatıracağı duyuruldu.

Yine aynı şekilde soydaş-akraba topluluk mensupları yardımı, yaşlılar için sosyal dayanışma yardımı, yaşlı aylığı, dağlık ve dezavantajlı bölge yardımı ve koronadan zarar gören kredi mağdurlarına özel verilen yardım da yarın hak sahiplerinin banka hesaplarına yatmış olacak.

Öte yandan Çocuk Paralarının 2021 yılına ait ilk taksiti Mart sonunda banka hesaplarına yatırılacak.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 209 vaka ve 17 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 21 Haziran Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 209 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Köye uçak düştü - İki ölü

Yunanistan’da Ilia’nın Haria köyüne tek motorlu uçak düştü. Kazada iki kişi öldü. Uçağın düştüğü yer hayatını kaybedenlerin birinin evine çok yakındı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Yunanistan mutabakatımızı bozdu

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaz mevsiminde tatbikat yapılmaması konusunda Yunanistan yaptıkları anlaşmaya uymadığını ve mutabakatı bozduğunu söyledi.
Devamını oku...