Yunanistan Batı Trakya Haber

Halk pazarlarına elbise, ayakkabı ve ev eşyaları geri döndü

Gümülcine ve İskeçe halk pazarları elbise, ayakkabı ve ev eşyalarıyla dolu tezgahların yer almasıyla birlikte tekrar normal günlere geri dönmeye çalışıyor.

Yunanistan genelinde koronavirüs yasakları kalkmaya devam ediyor. Yasakların kaldırıldığı ve önlemlerin gevşetildiği bir dönemde halk pazarları da eski günlere dönmeye çalışıyor.

Gümülcine ve İskeçe kentleri gibi Yunanistan genelinde birçok halk pazarı 23 Ocak Cumartesi günü itibariyle elbise, ayakkabı ve ev eşyaları ile doldu. Yasağın kalkmasıyla birlikte halk pazarlarında satışı yasaklanan ürünler tekrar tezgahlarda yerini alırken vatandaşların maske takması ve mesafeyi koruması gerekiyor.

Yasakların gevşetilmesi sayesinde aylardır kapalı kalan esnaf tekrar satış yapmaya başlarken vatandaşların d alışverişe çıktığı ve sokaklarda yoğunluk olduğu gözlerden kaçmıyor.

Yunanistan genelinde sokağa çıkmak isteyenlerin 13033 telefon numarasına SMS mesajı atarak izin alması zorunluluğu sürüyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Fener denizinde gelgit: Daha önce hiç böyle görülmedi

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Belediyesi’ne bağlı Fener (Fanari) sahilinde görmeye alışık olmadığımız manzaralara tanık olunuyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Doğalgaz teknisyeni kılığına girip 80 bin evro çaldılar

Yunanistan’da Selanik’in Harilau bölgesinde, kendilerini doğalgaz teknisyeni olarak tanıtan 3 kişi, yaşlı kadının evine girerek 80 bin evrosunu çaldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Tarım işçisi bulamayınca kuşkonmazlar tarlada kaldı

Yunanistan’da mevsimlik işçi bulamadıkları için sıkıntı yaşayan tarım üreticileri hükümetin bir an önce soruna çözüm bulmasını talep ediyor. Kuşkonmaz üreticileri de sorun yaşayanlardan.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Doktor Eminoğlu aşı yaptırdı: Hiç düşünmeden evet dedim

Worth reading...