Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Vakıflar İdaresi’nden Karagözlü’ye yardım

Gümülcine (Komotini) Vakıflar İdaresi, yoğun yağışın doğurduğu sel felaketi sonrasında zarar gören Karagözlü (Mavromati) köyünde gıda ve acil ihtiyaç malzemesi yardımında bulundu.

Selim İsa başkanlığındaki Gümülcine Vakıflar İdaresi heyeti, köylülere geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, ihtiyaç durumunda yardımların tekrarlanacağını duyurdu.

Konuyla ilgili olarak Vakıflar İdaresi tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Gümülcine Vakıflar İdaresi, bugün 14 Ocak 2021 tarihinde geçtiğimiz günlerde etkili olan kötü hava koşulları sonucu sel felaketinden dolayı zarar gören Karagözlü Köyünü ziyaret etti. Ziyaret esnasında köy halkının acil ihtiyaçları için içecek su, konserve, et ürünleri, uzun ömürlü süt, kruasan, kağıt mendil, dezenfektan ilaç ve tek kullanımlık maskeler hediye edilmiştir, Ayrıca Başkan ve üyeleri köy sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletmişlerdir. Bundan sonra da Vakıflar İdaresi köy sakinlerinin isteği üzerine acil olan yiyecek, ilaç ve eşya ihtiyaçlarna binaen yardımını tekrarlayacaktır.”

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Isınma yardımı ödemeleri Cuma günü başlıyor

Yunanistan’da ısınma yardımı ödemeleri 29 Ocak Cuma günü başlıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Vakıflar İdaresi mevlit ve düğün salonu kuracak

Gümülcine Vakıflar İdaresi dini etkinliklerin gerçekleştirebilmesi amacıyla düğün ve mevlit salonu kurulması ve işletilmesine karar verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Vakıflar İdaresi’nden Bekirköy ve Lefeciler’e yardım

Gümülcine (Komotini) Vakıflar İdaresi geçtiğimiz günlerde sel felaketinden zarar gören köylere yardım götürmeye devam ediyor.
Devamını oku...