Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç’ta selden zarar görenlerin kayıtları başladı

Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) Belediyesi, doğal afet nedeniyle zarar gören evlerdeki zararları kaydetmeye başladı.

Zarar bildirmek isteyenlerin Belediyenin internet sitesi üzerinden veya 2551088145-2551088146-2551088149 numaralı telefonlardan yetkililerle iletişime geçebilecekleri vurgulandı.

Vatandaşların zarar gören eşyalarını değiştirmeden önce fotoğraf, video vs. kayıtları tutmaları ve yetkili kurum gelip inceleme yapıncaya kadar zarar gören eşyalarını atmamaları öneriliyor.

Öte yandan işletmeleri zarar gören vatandaşların Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti Evros İl Başkanlığı’na, tarımsal arazileri-hayvanları zarar görenlerin ise ELGA’ya başvurmaları gerektiği hatırlatılıyor.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hardalyas: Gümülcine ve Maronya-Şapçı sakinleri dikkatli olsun

Yunanistan Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalyas, Gümülcine (Komotini) ve Maronya-Şapçı (Sapes) Belediyeleri sakinlerine seslendi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da halk pazarı satıcılarına ve işletmelere ceza yağdı

Batı Trakya’nın Rodop ve İskeçe (Xanthi) illerinde halk pazarları satıcılarına ve işletmelere toplamda 3 bin 600 evro ceza kesildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Tarkan Multaza Eyalet danışmanı görevine getirildi

Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, Rodop ilinden Tarkan Multaza ve Drama ilinden Grigoris Papaemanuil’i danışmanlık görevine getirdi.
Devamını oku...