Yunanistan Batı Trakya Haber

Kozlukebir köylerinde büyük sel zararı

Yoğun yağışın doğurduğu doğal afetler Kozlukebir (Arriana) Belediyesi’nin Basırlıköy (Passos), Kurcalı (Likio), Delinasuhköy (Dilina), Küçük Müsellim (Mikro Pisto) ve Ballahor (Vragia) köylerinde ciddi hasara neden oldu.

Kurcalı’da köyün içinden geçen derenin taşmasıyla köyün neredeyse tamamı sular altında kalırken, sorunun Küçük Müsellim köyüne de yansıdığı ve bu iki köyde pekçok yerleşim birimi, kamusal alan ve tarlanın sular altında kaldığı vurgulandı.

Yine aynı şekilde Ballahor, Sirkeli ve Delinasuhköy’de birçok evi su bastığı belirtilirken, Değirmendere (Darmeni) ve Küçük Sirkeli’de (Agra) da asflatlarda kayma olduğu eklendi.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hardalyas: Gümülcine ve Maronya-Şapçı sakinleri dikkatli olsun

Yunanistan Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalyas, Gümülcine (Komotini) ve Maronya-Şapçı (Sapes) Belediyeleri sakinlerine seslendi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da halk pazarı satıcılarına ve işletmelere ceza yağdı

Batı Trakya’nın Rodop ve İskeçe (Xanthi) illerinde halk pazarları satıcılarına ve işletmelere toplamda 3 bin 600 evro ceza kesildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Tarkan Multaza Eyalet danışmanı görevine getirildi

Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, Rodop ilinden Tarkan Multaza ve Drama ilinden Grigoris Papaemanuil’i danışmanlık görevine getirdi.
Devamını oku...