Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da hangi okullar 11 Ocak’ta açılıyor?

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı, 11 Ocak Pazartesi günü ülke genelindeki tüm ilkokul, anaokulu ve özel çocuklar (engelli) okullarının açılmasını kararlaştırırken, sadece bir bölgede ders zili çalmayacak.

Koronavirüs vakalarının zirve yaptığı Girit adasının Sitia bölgesinde, Sitia belediye meclisi, Bakanlığın kararından sonra olağanüstü olarak toplanırken, Sitia Belediyesi sınırları içinde okulların açılmamasını kararlaştırdı.

Sitia’da uzaktan eğitime devam edilmesi beklenirken, Belediye Başkanı halka dikkatli olmaları ve olası belirtiler görülmesi durumunda acilen yardım istemelerini rica etti.

Öte yandan vakaların yoğun olduğu ‘kırmızı’ bölgelerde de okulların açılmasının Uzmanlar Heyeti tarafından tavisiye edildiği belirtilirken, kararın oybirliğiyle alınmadığının altı çiziliyor.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodop’ta vakalar arttı: Yunanistan’da 516 yeni vaka ve 27 ölüm

Ulusal Sağlık Kurumu EODY’nin 20 Ocak Çarşamba günü açıkladığı verilere göre son 24 saatte Yunanistan genelinde 516 yeni koronavirüs vakası tespit edilirken 27 kişi de can verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Turizm Bakanı Theoharis: Aşı yaptırmayanlar da seyahat edebilecek

Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis, aşı yaptırmayanların da Yunanistan’a seyahat edebileceğini, herhangi bir engelle karşılaşmayacaklarını belirtti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Öğrencilere 200 evro bilgisayar yardımı platformu açılıyor

Yunanistan’da öğrencilere bilgisayar, laptop veya tablet almaları için verilecek olan 200 evroluk ‘voucher yardımı’ için platformun Ocak ayı içerisinde açılacağı bildirildi.
Devamını oku...