Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da sokağa çıkma yasağı 14 Aralık’a kadar uzatılabilir

Yunanistan’da 7 Aralık’a kadar yürürlükte olan sokağa çıkma yasağının (lockdown) 14 Aralık’a kadar uzatılması bekleniyor.

Open TV’nin haberine göre hükümet yetkilieri yeni bir vaka artışı riskini göze alamazken, sokağa çıkma yasağını bir hafta daha uzatılması kesinleşti.

Öte yandan ilkokulların 14 Aralık sonrası açılması planlanırken, ortaokul ve liselerin ise bu planın dışında olduğunun altı çiziliyor.

Hükümet yetkilileri, Noel yortusu ve Yılbaşı öncesi perakende satış mağazalarını da açmak isterken, Fransa, İtalya ve İspanya’da geçtiğimiz günlerde yaşanan insan seli vakalarının yaşanmasından korkuyor.

Yeni önlemlerle ilgili açıklamaların hafta sonuna doğru yapılması bekleniyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bakan Mitarakis’in Batı Trakya ziyareti ertelendi

Yunanistan Göç ve Sığınma Bakanı Notis Mitarakis’in 16-19 Ocak tarihleri arasında Evros (Meriç) iline planlanmış ziyaretinin ertelendiği açıklandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Kilisesi Başpiskoposu İeronimos: İslam bir din değil, siyasi partidir

Yunanistan Başpiskoposu İeronimos, katıldığı bir televizyon programında söylediği İslam karşıtı sözlerle kamuoyunun tepkisini çekti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Avcılar tepkili: Balık tutma ve av yasağı sürecek

Yunanistan genelinde pekçok işletme ve mağaza yasakların sona ermesiyle birlikte ticari faaliyetlerine başlayacak. Ancak avlanma yasağı devam edecek.
Devamını oku...