Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da sokağa çıkış yasakları bölgeden bölgeye farklı tarihlerde kaldırılabilir

Yunanistan’da Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları Heyeti’nin üyesi Alkiviadis Vatopulos, koronavirüs yasaklarının bölgeden bölgeye farklı tarihlerde ve aşamalı olarak kaldırılabileceğini söyledi.

Mikrobiyoloji Profesörü, mağazaların açılması için Heyet’in henüz öneride bulunmadığını bildirirken, önümüzdeki haftanın verilerine göre buna karar vereceklerini söyledi.

Vatopulos, en mantıklısının ilk önce okulların, ardından perakende satış mağazalarının ve son olarak da eğlence/dinlence mekanlarının açılması olduğunu kaydederken, şehirlerarası yolculuk konusunda ise “Henüz bir karara varmış değiliz. Ancak daha önce de gördük ki, epidemiyi yolculuk eden insanlar getirdi” ifadelerini kullandı.

Profesör, Atina ve Selanik’te vakaların gerileme gösterdiğini, bunun iyi bir şey olduğunu söylerken, diğer şehirlerde ise istenilen vaka sayısı düşünün pek yaşanmadığının altını çizdi.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bakan Mitarakis’in Batı Trakya ziyareti ertelendi

Yunanistan Göç ve Sığınma Bakanı Notis Mitarakis’in 16-19 Ocak tarihleri arasında Evros (Meriç) iline planlanmış ziyaretinin ertelendiği açıklandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Kilisesi Başpiskoposu İeronimos: İslam bir din değil, siyasi partidir

Yunanistan Başpiskoposu İeronimos, katıldığı bir televizyon programında söylediği İslam karşıtı sözlerle kamuoyunun tepkisini çekti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Avcılar tepkili: Balık tutma ve av yasağı sürecek

Yunanistan genelinde pekçok işletme ve mağaza yasakların sona ermesiyle birlikte ticari faaliyetlerine başlayacak. Ancak avlanma yasağı devam edecek.
Devamını oku...