Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da savcılık emriyle bebeği bakıma aldılar

Batı Trakya’nın Dimetoka (Didimotiho) Hastanesi’nde savcılık direktifiyle tedavi gören 30 aylık bebeğin durumunun iyiye gittiği kaydedildi.

Anne-babası tarafından sürekli kustuğu şikayetiyle Dimetoka Hastanesi’ne götürülen minik yavrunun, yapılan kontroller sonrasında herhangi bir sağlık probleminin olmadığı sadece iyi beslenmemekten dolayı gerekli kiloyu alamadığı kaydediliyor.

Velilerle konuşan doktorlar, bebeğin biberonla beslenmesinin doğru yapılmadığını tespit ederken, Sosyal Hizmetler servisinin acilen duruma müdahale ettiği ve bebeğin hastanede kaldığı vurgulanıyor.

Bebeğin anne-babasının Patra’dan olduğu ve Dimetoka’da akraba ziyareti için bulundukları ekleniyor.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe, Yassıköy ve Maronya-Şapçı ‘koyu kırmızı’ renkte kaldı

Yunanistan Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalyas, Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi), Yassıköy (İasmos) ve Maronya-Şapçı (Sapes) belediyelerinin ‘koyu kırmızı’ (aşırı yüksek riskli) bölge olarak kaldıklarını duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’nın hangi köyü karantinaya alındı?

Batı Trakya’nın Kumçiftliği (Orestiada) Belediyesi’ne bağlı Kastanies köyü, koronavirüs vakalarında görülen artış nedeniyle 15 Mayıs’a kadar karantinaya alındı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç’a asker ve mühimmat yığdılar: ABD Balkanları ‘kuşatıyor’

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) gerçekleşecek Defender Europe 21 tatbikatı için Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) limanına yığdığı asker ve mühimmat sayısı 7 Mayıs günü zirve yaptı.
Devamını oku...