Yunanistan Batı Trakya Haber

İlköğretimde uzaktan eğitim: Yine sistem çöktü!

Yunanistan’da sokağa çıkma yasağı (lockdown) uygulaması kapsamında yürürlüğe konan uzaktan eğitimde fiyasko üzerine fiyasko yaşanıyor.

Daha önce ortaokul ve liseler için yürürlüğe giren ‘webex’ platformu üzerinden uzaktan eğitim sistemi defalarca çökmüş, günlerce dersler yapılamamıştı.

Bu kez ise anaokulları ve ilkokullar için başlatılan uygulamada, ‘webex’ platformunda bağlantı sorunu yaşanmasından dolayı dersler yapılamazken, olay sosyal medyada veli ve eğitimcilerin tepkilerine neden oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı her ne kadar sistemde sorun olmadığını ve sorun yaşayanların münferit vakalar olduğunu ileri sürse de, basına yansıyanlardan durumun daha ciddi olduğu gözlemleniyor.

Uzaktan eğitim Milli Eğitim Bakanlığı’nda başağrısı yaratmaya devam ederken, yetkililerin okulların bir an önce açılması için sabırsızlandıkları iddia ediliyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 6 ay içinde tüm vatandaşlar aşılanmış olacak

Yunanistan Sağlık Bakanlığı Genel Sekreteri Marios Themistokleus, Haziran ayına kadar tüm vatandaşların aşılanmasının tamamlanmış olacağını tahmin ettiğini söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da 98 kişiye 300’er evro ceza kesildi

Yunanistan’da polis, sıkı denetimlerine ve sokağa çıkma yasağına (lockdown) uymayanlara ceza yağdırmaya devam ediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da oyuncakçılar, çiçekçiler ve berberler ne zaman açılacak?

Yunanistan Kalkınma ve Yatırımlar Bakanı Adonis Georgiadis, 7 Aralık’ta açılacak olan mevsimlik eşya satan mağazalardan sonra, oyuncakçılar, çiçekçiler ve berberlerin açılacağını duyurdu.
Devamını oku...