Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni yasaklar geldi: Batı Trakya’da ne olacak?

Yunanistan’da hükümet, yaklaşık iki haftadır sokağa çıkma yasağı uygulması olmasına rağmen özellikle Kuzey Yunanistan’da koronavirüs vaka sayısının düşmemesi sonrası yeni önleme gidiyor.

Hükümet Sözcüsü Stelyos Peças, yarın (20 Kasım Cuma) sabah saat 6’dan itibaren Kristallopigi sınır kapısının kapanacağını duyururken, Kuzey Yunanistan genelinde ise denetimlerin sıklaştırılacağını duyurdu.

Vatandaşların, sokağa çıkma uygulmasının öngördüğü kurallara uyma konusunda rahat hareket ettiklerini belirten Peças, bunun da uygulamanın bir an önce yürürlükten kaldırılmasını geciktirdiğini bildirdi.

Peças, Kuzey Yunanistan’da denetimlerin sıklaştırılacağının altını çizdi.

Öte yandan Kristallopigi sınır kapısı kapanırken, Kakavia ve Evzonon sınır kapılarının ise açık kalmaya devam edeceği, Gümülcine’deki Nimfea sınır kapısından ise sadece kamyonların (fortigo) geçmesine izin verileceği belirtildi.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bakan Mitarakis’in Batı Trakya ziyareti ertelendi

Yunanistan Göç ve Sığınma Bakanı Notis Mitarakis’in 16-19 Ocak tarihleri arasında Evros (Meriç) iline planlanmış ziyaretinin ertelendiği açıklandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Kilisesi Başpiskoposu İeronimos: İslam bir din değil, siyasi partidir

Yunanistan Başpiskoposu İeronimos, katıldığı bir televizyon programında söylediği İslam karşıtı sözlerle kamuoyunun tepkisini çekti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Avcılar tepkili: Balık tutma ve av yasağı sürecek

Yunanistan genelinde pekçok işletme ve mağaza yasakların sona ermesiyle birlikte ticari faaliyetlerine başlayacak. Ancak avlanma yasağı devam edecek.
Devamını oku...