Yeni yasaklar geldi: Batı Trakya’da ne olacak? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni yasaklar geldi: Batı Trakya’da ne olacak?

Yunanistan’da hükümet, yaklaşık iki haftadır sokağa çıkma yasağı uygulması olmasına rağmen özellikle Kuzey Yunanistan’da koronavirüs vaka sayısının düşmemesi sonrası yeni önleme gidiyor.

Hükümet Sözcüsü Stelyos Peças, yarın (20 Kasım Cuma) sabah saat 6’dan itibaren Kristallopigi sınır kapısının kapanacağını duyururken, Kuzey Yunanistan genelinde ise denetimlerin sıklaştırılacağını duyurdu.

Vatandaşların, sokağa çıkma uygulmasının öngördüğü kurallara uyma konusunda rahat hareket ettiklerini belirten Peças, bunun da uygulamanın bir an önce yürürlükten kaldırılmasını geciktirdiğini bildirdi.

Peças, Kuzey Yunanistan’da denetimlerin sıklaştırılacağının altını çizdi.

Öte yandan Kristallopigi sınır kapısı kapanırken, Kakavia ve Evzonon sınır kapılarının ise açık kalmaya devam edeceği, Gümülcine’deki Nimfea sınır kapısından ise sadece kamyonların (fortigo) geçmesine izin verileceği belirtildi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...