Yunanistan'da sokağa çıkma yasağı Aralık ayında devam edebilir - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da sokağa çıkma yasağı Aralık ayında devam edebilir

Yunanistan’da koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla 30 Kasım’a kadar alınmış olan sokağa çıkma yasağı kararının uzatılabileceği bildirildi.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları Heyeti’nin sokağa çıkma yasağının uzaması yönünde öneride bulunacağı belirtilirken, vaka sayısında hissedilebilir bir düşüş olmamasının bunda etkin rol oynadığı kaydediliyor.

Aynı zamanda Heyet üyesi de olan Mikrobiyoloji Profesörü Athanasios Çakris, Heyet’in karantinanın uzatılmasını önereceğini kaydetti.

Bu salgının kendine öğretisinin hızla yayılmaya başladıktan sonra kolay kolay geri döndürülemediği olduğunu belirten Profesör, bununla baş edilebilmesi için kısıtlamaların da uzun süreye yayılması gerektiğini, ilk dalgada İtalya örneğinden bu sonucun çıktığını belirtiyor.

Noel kutlamak isteyen Hristiyan-Ortodoks Yunan vatandaşlarını anladığını söyleyen Çakris, “Ancak bu Noel’de asıl soru kutlama yapıp yapamayacağımız değil, hastanelerde yoğun bakım üniteleri bulup bulamayacağımız. Yortuyu kutlamak için sabırsızlananlar, o yortuyu bir daha asla kutlamayacak olanları, yani koronavirüsten ölen dünya genelinde 1,5 milyon insanı düşünsünler” ifadelerini kullandı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...