Yunanistan'da sokağa çıkma yasağı Aralık ayında devam edebilir - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da sokağa çıkma yasağı Aralık ayında devam edebilir

Yunanistan’da koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla 30 Kasım’a kadar alınmış olan sokağa çıkma yasağı kararının uzatılabileceği bildirildi.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları Heyeti’nin sokağa çıkma yasağının uzaması yönünde öneride bulunacağı belirtilirken, vaka sayısında hissedilebilir bir düşüş olmamasının bunda etkin rol oynadığı kaydediliyor.

Aynı zamanda Heyet üyesi de olan Mikrobiyoloji Profesörü Athanasios Çakris, Heyet’in karantinanın uzatılmasını önereceğini kaydetti.

Bu salgının kendine öğretisinin hızla yayılmaya başladıktan sonra kolay kolay geri döndürülemediği olduğunu belirten Profesör, bununla baş edilebilmesi için kısıtlamaların da uzun süreye yayılması gerektiğini, ilk dalgada İtalya örneğinden bu sonucun çıktığını belirtiyor.

Noel kutlamak isteyen Hristiyan-Ortodoks Yunan vatandaşlarını anladığını söyleyen Çakris, “Ancak bu Noel’de asıl soru kutlama yapıp yapamayacağımız değil, hastanelerde yoğun bakım üniteleri bulup bulamayacağımız. Yortuyu kutlamak için sabırsızlananlar, o yortuyu bir daha asla kutlamayacak olanları, yani koronavirüsten ölen dünya genelinde 1,5 milyon insanı düşünsünler” ifadelerini kullandı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe 'Kasselakis', Gümülcine 'Ahçıoğlu' dedi!

SYRIZA Partisi ikinci tur Genel Başkanlık seçimlerinde Batı Trakya’da Gümülcine ve İskeçe’de farklı sonuçlar ortaya çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Market Pass İçin İlk Ödeme Ne Zaman?

Atina, Yunanistan – Yeni Market Pass yardım programının ilk ödemeleri için geri sayım başladı. İlk ödemelerin cuma günü yapılması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Kimlik Kartı Platformu Bugün Faaliyete Geçti

Yunanistan vatandaşları için yeni tip kimlik kartlarını alabilecekleri dijital platform id.gov.gr, 25 Eylül 2023 Pazartesi tarihi itibariyle hizmete açıldı.
Devamını oku...