Yunanistan Batı Trakya Haber

Bu haftasonu kuaföre gitmek için nasıl mesaj atılacak?

kuaför, saç

Yunanistan’da yarın sabah 6’dan itibaren başlayan sokağa çıkma yasağı öncesi, kuaförler ve güzellik salonlarına 2 gün daha uzatma verilmiş ve haftasonu çalışmalarına izin verilmişti.

3 hafta sürecek olan karantina öncesi isteyen kuaför ve güzellik salonları haftasonu açık kalabilecek olup, müşterilerin ise sokağa çıkmak için 13033’e mesaj atarak izin almaları gerekmekte.

Fakat seçenekler arasında kuaför/güzellik salonuna gitme talebi seçeneği olmadığından dolayı nasıl mesaj gönderileceği birçok kişinin kafasını karıştırırken, konuyla ilgili açıklama geldi.

Buna göre haftasonu kuaför veya güzellik salonuna gidecek olanlar süpermarket alışverişine gitmek için atılan “2” kodlu mesajı atacaklar. Yani “2 isim soyad adres” yazıp 13033’e gönderecekler.

Kuaför ve güzellik salonları, Pazartesi gününden itibaren ay sonuna kadar kapalı kalacak.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kalivia’da polisin önünde kendini vurdu

Yunanistan’da motosikletli polis (DİAS) ekipleri gördükleri manzara karşısında şok yaşadılar.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da sokağa çıkma yasağı 14 Aralık’a kadar uzatılabilir

Yunanistan’da 7 Aralık’a kadar yürürlükte olan sokağa çıkma yasağının (lockdown) 14 Aralık’a kadar uzatılması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Nimfea’da kar yağıyor

Gümülcine (Komotini) şehrinden geçerek Bulgaristan’a bağlanan Nimfea – Makaza bölgesinde beklenen kar yağışı 30 Kasım Pazartesi akşamı başladı.
Devamını oku...