Altın Şafakçıların cezaları ne zaman açıklanacak? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Altın Şafakçıların cezaları ne zaman açıklanacak?

Yunanistan tarihinin en önemli davalarından olan Altın Şafak (Hrisi Avgi) davasında, 7 Ekim Çarşamba günü Mahkeme, örgütün suç örgütü olduğuna karar kılmıştı.

Perşembe ve Cuma günleri savunma avukatları yaptıkları savunmalarla örgüt üyeleri hakkında ceza hafifletme talep ederken, savunmaların uzamasından sonra mahkemenin Pazartesi devam etmesi yönünde karar alınmıştı.

Yarın (Pazartesi) Mahkeme, ceza hafifletme talebini kabul edip etmediğini açıklayacak olup, cezaların ise Salı günü açıklanması bekleniyor.

7’si yönetici 43’ü üye olmak kaydıyla hüküm giyen toplam 50 naziye verilmesi beklenen cezalar, üyelere 5-10 yıl arası olup, yöneticilere 5-15 yıl arasında.

Hafifletme talebi kabul olursa, üyelere 1-5 yıl, yöneticilere ise 2-8 yıl arasında ceza verilmesi bekleniyor.

Öte yandan antifaşist rap’çi Pavlos Fissas’ın katili Yorgos Rupakias’a ve Mısırlı balıkçılara saldıranlara verilecek ceza en az 10 yıl olup, hafifletme talebi reddedilmesi durumunda ağırlaştırılmış hapis cezası almaları bekleniyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...