Yunanistan’da işgallere katılan öğrenciler uzaktan eğitime dahil edilmeyecek - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da işgallere katılan öğrenciler uzaktan eğitime dahil edilmeyecek

Yunanistan Milli Eğitim ve Dinişleri Bakanı Niki Kerameos, katıldığı bir televizyon programında okul işgalleri, maske kullanımı ve işgal edilen okullardaki öğrenciler için uzaktan eğitim programı hakkında konuştu.

Öğrencileri anladığını belirten Bakan, kendileriyle diyaloğa hazır olduğunu ancak bunun gerçekleşmesi için okulların açık olması ve işgallerin son bulması gerektiğini söyledi.

Kerameos, işgalleri gerçekleştiren öğrencilerin ufak bir azınlık olduğunu iddia ederken, bu azınlığın öğrencilerin eğitim alma hakkını engellemesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

İşgal edilmiş okullardaki öğrenciler için uzaktan eğitimin başladığını belirten Bakan, tüm öğrenciler için katılımın zorunlu olduğunu ve normal olarak yoklama yapılacağını aktarırken, işgal eylemlerine katılan öğrencilerin ise derslere katılamayacağını ve yok sayılacağını (apusia alacağını) söyledi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Muhalefet Partileri Erdoğan'ın ziyaretini nasıl gördü?

Yunanistan’da muhalefet partileri, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirdiği Atina ziyareti hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Parlamentosu'nda Yeni Vergi Kanunu Yasası Kabul Edildi

Yunanistan Parlamentosu, ülkenin vergi sistemini kökten değiştirecek yeni bir yasa tasarısını 158 “evet” oyuna karşılık 140 “hayır” oyu ile prensipte kabul etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Isınma Yardımı Başvuruları Bugün Sona Eriyor: Ödeme Takvimi Açıklandı

Yunanistan’da kış aylarında vatandaşlara sunulan ısınma yardımı için başvuru süreci bugün, 8 Aralık Cuma günü sona eriyor.
Devamını oku...