Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçeli eğitimcilerden korona protestosu

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ilinde Eğitimciler Derneği, koronavirüs önlemlerinin yetersizliğini protesto etmek amacıyla yarın bir eylem düzenleyecek.

Saat 18:30’da İskeçe şehir meydanında gerçekleşecek olan eyleme geniş katılım istediklerini duyuran eğitimciler, bölge halkını devlet okullarına sahip çıkmaya davet ediyorlar.

Sınıflarda en fazla 15 öğrenci olması, toplu eğitimci alımı, boşlukların kapanması için yeterli sayıda sözleşmeli eğitimci alımı, acil durumlar için her okula ekstradan 1 eğitimci alımı, kadrolu ve sözleşmeli eğitimciler arasında eşit hakların oluşması, Kovid-19 nedeniyle artırılan temizlik önlemlerinin giderilmesi için kadrolu temizlik personeli alımı, sınıflarda derslerin online verilmesini öngören kanun hükmündeki kararnamelerin iptali gibi bir dizi talepte bulunan eğitimciler, tüm velileri ve okul aile birliklerini kendileriyle dayanışmaya davet ediyorlar.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da yine dolu vurdu

Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti genelinde Nisan ayında da doğal afetler yaşanmaya devam ediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 3015 vaka

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 21 Nisan Çarşamba günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan geneli 3015 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Meriç’te 27 mülteciyi Yunanistan’a geçiren insan tacirleri yakalandı

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilinde 20 Nisan Salı günü 27 mülteciyi kaçak yollarla ülkeye sokmaya çalışan 6 insan taciri polis ekiplerince yakalandı.
Devamını oku...