Cihan İmamoğlu Eyalet Başkan Yardımcısı oldu - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Cihan İmamoğlu Eyalet Başkan Yardımcısı oldu

Bağımsızlığını açıklayan Eyalet Meclis Üyesi Cihan İmamoğlu’nun bağımsızlığı bir gün sürdü.

Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’ne meclis üyesi olarak seçildiği “Bölgesel Sentez” (Periferiaki Sinthesi) listesinden istifa ederek bağımsız meclis üyesi olarak yoluna devam edeceğini duyuran Cihan İmamoğlu, bir gün sonra iktidardaki rakip listeye geçerek Eyalet Başkan Yardımcısı olarak atandı.

İmamoğlu, Eyalet Başkanı Hristos Metios tarafından Sosyal Politikalardan Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı olarak atanırken, bu görevi 31 Aralık 2021 tarihine kadar yürüteceği kaydedildi.

Konuyla ilgili Hristodulos Topsidis liderliğindeki “Bölgesel Sentez” listesi ise, yayınladığı sert açıklamayla İmamoğlu’na yüklenirken, “Eğer zerre siyasî ahlak, etik ve cesaret sahibi olsa, istifa eder ve sandalyesini seçildiği listeye teslim ederdi” ifadelerine yer verdi.

İmamoğlu’nun “Bölgesel Sentez” listesine oy vermiş olan seçmenlerin oylarını bir Eyalet Başkan Yardımcılığı karşılığında sattığının altının çizildiği açıklamada, “söz konusu beyefendinin kalitesinden dolayı tiksindiğimizi bizi tercih eden seçmenlerimize belirtiriz” cümlesi dikkat çekiyor.

Açıklamada son olarak, Eyalet Başkanı Metios da “masa altından pazarlık” yapmakla itham ediliyor.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç’ta miyokastor kurdu görünce şaştı kaldılar

Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) ilinde bir kişi, şehrin hemen dışında tarımsal alanda bir miyokastor kurdu görünce şok oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

46 yaşındaki adamı evinde öldürdüler

Batı Trakya’nın İskeçe şehrinde 46 yaşındaki adam mahallesinde ailevi tartışmalar yaşadığı mahallelileri tarafından silahla öldürüldü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kuçumbas: Batı Trakya’da azınlık emekçilerini KKE’ye bekliyoruz

Yunanistan Komünist Partisi Genel Sekreteri Dimitris Kuçumbas, 16 Mart Perşembe akşamı, Gümülcine (Komotini) Müzik Sarayı’na (Megaro Musikis) halka seslendi.
Devamını oku...