Yunanistan Batı Trakya Haber

Dağıtılan maskeler niçin kocamandı? Bakanlık ne cevap verdi?

Yunanistan’da son iki gündür gündem maddesi olan öğrencilere dağıtılan devasa büyüklükteki maskelerle ilgili Kamu Sağlığı Genel Sekreterliği’nden açıklama geldi.

Bakanlık “ülkenin bazı bölgelerine bazı maskelerin” büyük gönderildiğini belirterek, ebatların uluslararası ölçülere göre uyarlandığını, ancak gönderilen raporlarda gerekli kumaşın ebatıyla son olarak maske şeklini alacak ebat arasında yanlışlık yapıldığını bildirdi.

Yetkili kurumların yeni öğretim yılında koronavirüs pandemisinin önüne geçilmesi için var gücüyle çalıştığının belirtildiği açıklamada sorunun en kısa sürede giderileceği kaydediliyor.

Açıklamaya göre, Kamu Sağlığı Genel Sekreterliği, önümüzdeki günlerde maske temini ve dağıtımından sorumlu olan Yunanistan Belediyeler Birliği’ne (KEDE) doğru ölçüleri gönderecek ve en kısa süre içerisinde öğrencilere doğru ebatlardaki yeni maskeler hazırlanıp dağıtılacak.

http://azinlikcam.net/yunanistan-bati-trakya-haber/item/34972-okullarda-dagitilan-dev-maskelere-bati-trakyada-tepki-yagdi
http://azinlikcam.net/yunanistan-bati-trakya-haber/item/34984-dev-maskelerin-uretimi-durduruldu-yeni-uyaniyorlar
About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Köye uçak düştü - İki ölü

Yunanistan’da Ilia’nın Haria köyüne tek motorlu uçak düştü. Kazada iki kişi öldü. Uçağın düştüğü yer hayatını kaybedenlerin birinin evine çok yakındı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Yunanistan mutabakatımızı bozdu

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaz mevsiminde tatbikat yapılmaması konusunda Yunanistan yaptıkları anlaşmaya uymadığını ve mutabakatı bozduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Türkiye’ye kapıları bu hafta da açmıyor: Ay sonuna kaldı

Yunanistan yeni yaptığı NOTAM açıklamasıyla birlikte Türk vatandaşlarının ülkeye girişine izin vermedi. Umutlar ay sonuna kaldı.
Devamını oku...