Yunanistan Batı Trakya Haber

Dağıtılan maskeler niçin kocamandı? Bakanlık ne cevap verdi?

Yunanistan’da son iki gündür gündem maddesi olan öğrencilere dağıtılan devasa büyüklükteki maskelerle ilgili Kamu Sağlığı Genel Sekreterliği’nden açıklama geldi.

Bakanlık “ülkenin bazı bölgelerine bazı maskelerin” büyük gönderildiğini belirterek, ebatların uluslararası ölçülere göre uyarlandığını, ancak gönderilen raporlarda gerekli kumaşın ebatıyla son olarak maske şeklini alacak ebat arasında yanlışlık yapıldığını bildirdi.

Yetkili kurumların yeni öğretim yılında koronavirüs pandemisinin önüne geçilmesi için var gücüyle çalıştığının belirtildiği açıklamada sorunun en kısa sürede giderileceği kaydediliyor.

Açıklamaya göre, Kamu Sağlığı Genel Sekreterliği, önümüzdeki günlerde maske temini ve dağıtımından sorumlu olan Yunanistan Belediyeler Birliği’ne (KEDE) doğru ölçüleri gönderecek ve en kısa süre içerisinde öğrencilere doğru ebatlardaki yeni maskeler hazırlanıp dağıtılacak.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Yunanistan’a geliyor

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun önümüzdeki hafta Yunanistan’da olması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 240 yeni vaka 4 ölü

Yunanistan’da son yirmi dört saatte 240 yeni koronavirüs vakası ile birlikte kayıtlı dört ölüm gerçekleşti. Batı Trakya’da Evros ilinde iki tanı tespit edildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç ve Orestiada’ya üçer yeni polis arabası

Yunanistan Milli Savunma Bakanlığı’ndan Vatandaşı Koruma Bakanlığı’na aktarılan transfer kapsamında Orestiada (Kumçiftliği) ve Dedeağaç (Alexandroupolis) emniyet teşkilatına üçer yeni araç temin edilecek.
Devamını oku...