Yunanistan Batı Trakya Haber

Dağıtılan maskeler niçin kocamandı? Bakanlık ne cevap verdi?

Yunanistan’da son iki gündür gündem maddesi olan öğrencilere dağıtılan devasa büyüklükteki maskelerle ilgili Kamu Sağlığı Genel Sekreterliği’nden açıklama geldi.

Bakanlık “ülkenin bazı bölgelerine bazı maskelerin” büyük gönderildiğini belirterek, ebatların uluslararası ölçülere göre uyarlandığını, ancak gönderilen raporlarda gerekli kumaşın ebatıyla son olarak maske şeklini alacak ebat arasında yanlışlık yapıldığını bildirdi.

Yetkili kurumların yeni öğretim yılında koronavirüs pandemisinin önüne geçilmesi için var gücüyle çalıştığının belirtildiği açıklamada sorunun en kısa sürede giderileceği kaydediliyor.

Açıklamaya göre, Kamu Sağlığı Genel Sekreterliği, önümüzdeki günlerde maske temini ve dağıtımından sorumlu olan Yunanistan Belediyeler Birliği’ne (KEDE) doğru ölçüleri gönderecek ve en kısa süre içerisinde öğrencilere doğru ebatlardaki yeni maskeler hazırlanıp dağıtılacak.

http://azinlikcam.net/yunanistan-bati-trakya-haber/item/34972-okullarda-dagitilan-dev-maskelere-bati-trakyada-tepki-yagdi
http://azinlikcam.net/yunanistan-bati-trakya-haber/item/34984-dev-maskelerin-uretimi-durduruldu-yeni-uyaniyorlar
About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bu Pazar isteyen mağaza ve süpermarketler açık

Yunanistan genelinde isteyen perakende satış mağazaları ve süpermarketler bugün kapılarını açarak vatandaşlara hizmet verebiliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Halk pazarlarına elbise, ayakkabı ve ev eşyaları geri döndü

Gümülcine ve İskeçe halk pazarları elbise, ayakkabı ve ev eşyalarıyla dolu tezgahların yer almasıyla birlikte tekrar normal günlere geri dönmeye çalışıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

19 yaşındaki kayıp kız görüldü: Zayıflamış ve...

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın Koropi bölgesinde 16 Ekim 2020 günü kaybolan 19 yaşındaki Artemis ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.
Devamını oku...