Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da mültecileri ateş etmekle tehdit eden muhafız kovuldu

Yunanistan’ın Lesvos adasının Kalloni bölgesinden olan ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla mültecilere ateş etmekle tehdit eden muhafız görevinden kovuldu.

Askeri Oluşum Komutanı olan Korgeneral’in kararıyla, muhafızın mensubu olduğu Ulusal Muhafız Taburu’ndan bir daha geri dönmemek üzeri kovulduğu açıklandı.

Sözkonusu muhafız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Buradayım, çadırları atış alanına kuruyorlar. Tekrar atış yapmak için, hatta bu sefer canlı hedeflerle, sabırsızlanıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Bu paylaşımın sosyal medyaya düşmesinin ardından tepki oklarını üzerine çeken muhafız itaatsizlik gerekçesiyle görevinden uzaklaştırıldı.

Muhafızın dün akşam silahını teslim ettiği bildirilirken, Savcılıktan konu hakkında soruşturma başlatılması istendi.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Yunanistan’a geliyor

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun önümüzdeki hafta Yunanistan’da olması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 240 yeni vaka 4 ölü

Yunanistan’da son yirmi dört saatte 240 yeni koronavirüs vakası ile birlikte kayıtlı dört ölüm gerçekleşti. Batı Trakya’da Evros ilinde iki tanı tespit edildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç ve Orestiada’ya üçer yeni polis arabası

Yunanistan Milli Savunma Bakanlığı’ndan Vatandaşı Koruma Bakanlığı’na aktarılan transfer kapsamında Orestiada (Kumçiftliği) ve Dedeağaç (Alexandroupolis) emniyet teşkilatına üçer yeni araç temin edilecek.
Devamını oku...