Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 18 yaşında zorunlu askerlik masada

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis 18 yaşında zorunlu askerlik yapılması şartını incelediklerini açıkladı.

Yunanistan’da erkekler için zorunlu askerlik kurallarında değişiklik konusu masaya yatırılıyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan Başbakan Kiryakos Miçotakis zorunlu askerlik süresinin 12 ayı geçmeyeceğini ancak askere gitme yaşının zorunlu olarak 18 olarak belirlenebileceğini söyledi.

Erken yaşta askere alınmanın ordudan sonraki hayatlarında kendilerine faydalı olacak beceriler geliştirmek için de fırsat olduğunu belirten Miçotakis askeriyedeki yeni askere alınma ihtiyacını ise 18 yaşında zorunlu askerlik kuralıyla aşmayı düşündüklerini kaydetti.

18 yaşında zorunlu askerlik konusunun kamuoyunda tartışılacağını ve olasılıkların inceleneceğini vurgulayan Başbakan, daha henüz karar verilmediğini ancak 18 yaşında askere alma ile görüştüğünü ve hükümetin görüşmeler yaptığını belirtirken daha fazla bir şey söylemek için erken olduğunu kaydetti.

Yunanistan zorunlu askerlik

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da eletrikli scooter trajedisi: 11 yaşında çocuk yaşamını yitirdi

Yunanistan’ın Girit (Kriti) şehrinde 11 yaşında bir çocuk, elektrikli scooter kullanırken geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

10 Yunan’dan 7’si maske takmaktan yana

Yunanistan’da Pulse araştırma şirketinin SKAI televizyonu için yapmış olduğu araştırmada, Yunan vatandaşlarının %74’ü maske kullanımı konusunda ikna olduğunu söylüyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan profesör: Korona 2021 yazına kadar sürecek

Yunanistan’da Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı ve koronavirüsle mücadele özel heyeti mensubu Nikos Sipsas, koronavirüs pandemisinin ülkede en az 2021 ilkbaharı, hatta yaz başına kadar süreceğini söyledi.
Devamını oku...