Yunanistan Batı Trakya Haber

Alman Belediye Başkanları Moria’dan mülteci istiyor

Yunanistan’ın Lesvos adasındaki Moria mülteci kampında bundan iki gün önce çıkan yangın sonrasında 13 bine yakın sığınmacının kaderinin ne olacağı tartışılmaya devam ederken, bir çağrı da Almanya’dan geldi.

Almanya’nın Bielefeld, Düsseldorf, Freiburg, Giessen, Göttingen, Hannover, Köln, Krefeld, Oldenburg ve Potsdam beldiye başkanları, Şansölye Angela Merkel ve İçişleri Bakanı Horst Zeehofer’e gönderdikleri ortak mektupla Moria’daki mültecilere kucak açılmasını istediler.

Belediye başkanları, mektuplarında, Avrupa’dan sığınma talep eden mültecilere destek olabileceklerini bildirerek, “Bir insani felaketin önüne geçmek için Moria’dan insan kabul etmeye hazırız” ifadelerini kullanıyorlar.

Merkel hükümetinin bu çağrıya ne cevap vereceği ise merak konusu.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Türk sınırına Amerika’da kullanılan ses ‘silahları’ getiriyor

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilindeki Yunan-Türk sınırında Yunan polisi, göçmen-mülteci geçişlerini engellemek için Amerika’da Trump hükümetinin siyah göstericilere karşı kullandığı ses “silahlarıyla” donatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan Askeri Araç Sanayii şirketi İsraillilere satılıyor

Yunanistan Askeri Araç Sanayii (ELVO), yapılan açık arttırma sonucunda İsrail’in Plasan koorperatifine satıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Mültecilerin Batı Trakya’da keçi çalıp yediklerini öne sürdü

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) iline bağlı Sofulu’da (Sufli) mültecilerin iki keçiyi çalıp pişirdikten sonra yedikleri öne sürüldü.
Devamını oku...