Almanya’ya kara yoluyla dönecek Batı Trakyalılar Macaristan'dan geçemeyecek mi? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Almanya’ya kara yoluyla dönecek Batı Trakyalılar Macaristan’dan geçemeyecek mi?

Almanya’dan Batı Trakya’ya kara yoluyla gelen gurbetçilerimizin kullandığı güzergahlar arasında yer alan Macaristan sınırlarını kapatma kararı aldı.

Küresel salgın haline gelen ve azalması beklenirken Dünya genelinde yeniden artışa geçen koronavirüs Kovid-19 vakaları nedeniyle Macaristan, 1 Eylül’den itibaren tüm sınırlarını diğer ülke vatandaşlarının geçişlerine kapatma kararı aldı. Ancak transit geçiş yapanlar ülkeden geçerek Almanya’ya varabilecek.

Sınırların ne zaman açılacağına dair bilgi verilmezken önlemlerin en az bir ay sürmesi bekleniyor.

Yine ülke dışında olup geri dönen Macar vatandaşlarına da sınırdan geçmek için iki negatif test sonucu zorunluluğu getirildi.

Bu testleri yapıp, negatif sonuç alamayanlar ise 14 gün karantinada kalacak.

Macaristan, Batı Trakya’dan Almanya’ya da Almanya’dan Batı Trakya’ya kara yoluyla gelen veya giden gurbetçilerin Avusturya’dan sonra en sık kullandığı güzergahlar arasında yer alıyordu.

Son karardan sonra Macaristan yolunun kapanmasıyla gurbetçiler ancak Avusturya üzerinden Almanya’ya giriş veya çıkış yapabilecek duruma gelecekler denirken Macaristan üzerinden de transit geçiş yapabilecekleri bilgisi geldi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine - Selanik Otoban Ücretlerinde Büyük Zamlar: 20 Evro Gidiş Geliş!

Egnatia Otobanı üzerinde yapılan yeni düzenlemelerle, Gümülcine – Selanik arası ve tersi güzergah için geçiş ücretlerinde önemli oranda artışlar yaşanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kurcalı Köyünde Trajik Yangın: Hayatını Kaybetti

Batı Trakya’da Rodop ilindeki Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Kurcalı köyünde, meydana gelen ve yürekleri sızlatan olay, derin üzüntüye neden oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Prof Görür'ün İstanbul İçin Olası Deprem Uyarısı Batı Trakya'yı Etkiliyor Mu?

Profesör Dr. Naci Görür’ün İstanbul’da beklenen büyük depremle ilgili uyarıları sonrası akıllara Batı Trakya’da durum ne olur sorusunu getirdi.
Devamını oku...