Batı Trakyalı Barış Tükeniş’ten yeni şarkı: Çalıkuşu - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakyalı Barış Tükeniş’ten yeni şarkı: Çalıkuşu

Barış Tükeniş

Batı Trakya’nın sevilen sanatçısı Barış Tükeniş, “Çalıkuşu – Üç Beş Dakika” adlı yeni şarkısını dinleyicilerin beğenisine sundu.

Müziği Barış Tükeniş’e ait olan şarkının sözlerini ise Barış Tükeniş ve şair Mustafa Çolakali birlikte yazdılar. Şarkının aranjörlüğünü Fotis Zanelaris yaparken, klibinin yönetmenliğini ise Osman Mustafa yaptı.

Rodop iline bağlı Sendelli (Dimi) köyünden olan sanatçı, 2014 yılında Batı Trakya sınırlarını aşıp Türkiye’de yayımladığı “Bende Kalanlar” isimli albümle geniş bir hayran kitlesi edinmiş, 2018 yılında “Büyüdükçe” ve 2019 yılında ise “Hoşçakal” isimli iki şarkı daha yaparak internette tıklanma rekorları kırmıştı.

Yunanistan ve Türkiye’nin birçok şehrinde konserler de vermiş olan Barış Tükeniş’in ayrıca “Tükeniş” isimli bir demo-albümü de yayımlanmış bulunuyor.

Çalıkuşu – Üç Beş Dakika şarkısının video klibini ise ilk 3 günde yaklaşık 50 bin kişi izledi.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç’ta da hastane temizlikçeleri sokağa atılıyor

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Hastanesi’ndeki temizlikçilerin bir müteahhide atanması için işten çıkarılmasının ardından, bu kez Dedeağaç’taki (Alexandroupoli) Hastanesi’nde de 139 işçinin aynı nedenle işini kaybettiği bildirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’deki IKEA Dedeağaç’a gidiyor

Ünlü IKEA mağazası, Gümülcine’den (Komotini) bir diğer Batı Trakya şehri Dedeağaç’a (Alexandroupoli) gidiyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD Maslahatgüzarı Dedeağaç’a geldi

ABD’nin Atina Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Maria dG Olson ve ABD Dışişleri Bakanlığı Güney Avrupa İşleri Ofisi Müdürü Josh Huck, 31 Ocak Salı günü Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) ziyaret ettiler.
Devamını oku...