Hayvan besicilerine 1,5 milyon evro tazminat ve yardım | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hayvan besicilerine 1,5 milyon evro tazminat ve yardım

Yunanistan çapında zarar görmüş belirli bölgelerdeki hayvan besicilerine 1 milyon 490 bin evro tazminat ve prim yardımları ödenecek.

Yunanistan Kırsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Makis Voridis, 2019 ve 2020 yılları için çiftlik hayvanlarının konsolidasyonu için veterinerlik tedbirlerinin uygulanmasından kaynaklanan 1 milyon 490 bin 516 euro tutarındaki mali tazminat ve yardımların tahsisi için bir dizi bakanlık kararı imzaladı.

Karara göre belirli bölgelerdeki hayvan besicileri tazminat ve yardım finansmanlarına kavuşacaklar.

Kırsal Kalkınma ve Gıda Bakanlığının kararlarına göre tazminat ve prim yardımları alacak iller arasında  Doğu ve Batı Attiki,  Argolida, Arkadia, Viotia, Grevena, Drama, Evros (Dedeağaç-Alexandroupoli), Imathia, Thesprotia, Selanik, Yanya, Kavala,  Kiklad Adaları, Larissa, Midilli, Lefkada, Magnisia, Messinia, İskeçe, Pella, Pieria, Preveze, Rodopi, Samos, Serres, Trikala, Fthiotida, Florina, Fokida ve Halkidiki illeri bulunuyor. 

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni denetim başlıyor: Arazisini kuru otlardan temizlemeyene para cezası

Dedeağaç Belediyesi, arazilerini kuru otlardan temizlemeyi unutmamaya çağırdı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2070 vaka 5 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Temmuz Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 2070 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFKA ve OAED 2,5 milyar evro ödeme yapıyor

Çalışma ve Sosyal Meseleler Bakanlığı, e-EFKA ve OAED’in planlamasına göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 5,6 milyon hak sahibine 2,5 milyar evro ödeme yapılacak.
Devamını oku...