Yunanistan Batı Trakya Haber

Gökçepınar’daki askeri tatbikata Türkiye tepki gösterdi

Batı Trakya‘da İskeçe iline bağlı Gökçepınar (Glafki) köyündeki Müslüman mezarlığının olduğu bölgede asker tatbikat yaptı.

Tatbikata tepki gösteren Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan’a hitaben, “Batı Trakya’da soydaşlarımızın kabristanlarını silahla taradılar, ateş altına aldılar. Bunlar hiç olumlu sinyaller değildir. Biz soydaşlarımızın dirisini de ölüsünü de yalnız bırakmayız.” ifadelerini kullandı.

Yunan medyasında Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Gökçepınar köyünün hemen dışında askeri birliğin olduğu ve köylülerle bugüne kadar hiçbir sıkıntının yaşanmadığı ve hatta küçük tatbikatı izleyen çocukların alkışladıkları yazılırken Yunan makamlarından ise tatbikat ile ilgili şu ana kadar resmi bir açıklama gelmedi.

İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 209 vaka ve 17 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 21 Haziran Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 209 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Köye uçak düştü - İki ölü

Yunanistan’da Ilia’nın Haria köyüne tek motorlu uçak düştü. Kazada iki kişi öldü. Uçağın düştüğü yer hayatını kaybedenlerin birinin evine çok yakındı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Marmara’daki müsilaj Ege’ye doğru ilerliyor

Türkiye’de Marmara Denizi’nde görülen müsilaj (deniz salyası) Ege denizi ve Batı Trakya sahillerine doğru ilerliyor.
Devamını oku...