Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Polis Okulu’nda ikinci korona vakası

Komotini (Gümülcine) Polis Okulu

Gümülcine Polis Okulu’nda ikinci koronavirüs Kovid-19 vakası tespit edildi. Sağlık durumu iyi olan öğrenci okulda karantinaya alındı.

Gümülcine Polis Okulu’nda ikinci korona vakasına rastlandı. Geçtiğimiz hafta polis okulunda ilk koronavirüs Kovid-19 vakası tespit edilmişti.

Sınır muhafızlarının yetiştirildiği Gümülcine Polis Okulu’nda güvenlik tedbirleri arttırılırken yönetim kadrosu da alarm durumuna geçmiş durumda.

Okulda ilk korona vakası hastalık belirtileri gösteren öğrenciye geçtiğimiz hafta yapılan test sonucu ortaya çıkmıştı.

Yapılan testler sonucunda belirlenen ikinci korona hastası öğrenci okul revirinde karantinaya alındı. Henüz durumunda hastaneye kaldırılması gerekmeyen ve taşıyıcı olduğu düşünülen öğrencinin durumu ağırlaşır ise Batı Trakya’da korona vakalarında sorumlu olan Dedeağaç Hastanesi’ne nakledilecek.

Hatırlanacağı üzere Gümülcine Polis Okulu’ndaki ilk koronavirüs vakası sonrası toplu Kovid-19 testleri yapılmasına karar verilmişti.

Rodop İli’nden Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Nikos Tsalikidis ise polis okulunda derhal dezenfeksiyon çalışması yapılacağını duyurmuştu.

Gümülcine Polis Okulu’nda bu dönem Ege’deki Yunan adalarında sınır muhafızı olarak görev alacak kadın ve erkek toplam 534 öğrenci eğitim görüyor.

About author

Haberler

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.