Yunanistan Batı Trakya Haber

Drama’da savcının sözlerini kaldıramayan adam hayatını sonlandırdı

mahkeme, adliye

Drama’da 2020 yılı Mart ayında mahkemede yaşanan olaylar bir vatandaşı intihara kadar götürdü. Savcının tavrını kaldıramayan adam hayatını sonlandırdı.

Zougla.gr’nin yayınladığı ilginç olaya göre “bir vatandaş duruşmada savcının kendisine karşı sergilediği tavrı kaldıramadı ve yaşamını sonlandırdı”.

Kısa bir süre önce köpeği zehirlenen adamın, bir komşusunun hayvanını zehirlediğine inandığı ve bu nedenle kavga ettiği belirtiliyor.

Köpeği öldürülen adam hesap sormak için komşusunun evine gidince, komşusunun kendisine dava açtığı ve olayın yargıya intikal ettiği belirtiliyor.

Yabancı mülke zarar verme suçlamasıyla sanık sandalyesine oturan adamın savunmasını ve getirdiği şahitlerin ifadelerini savcının “gülünç” olarak tanımladığı belirtiliyor.

Şahitlerden birinin eksik kalan bir şeyi tamamlamaya çalıştığında ise hakimin “konuşmaya devam ederseniz siz de hapse gireceksiniz” dediği aktarılıyor.

Gerek savcının gerekse de hakimin çıkışlarının Dramalı vatandaşın avukatının da tepkisine yol açtı belirtiliyor.

Davayı kaybeden adamın psikolojik olarak çöktüğü, savcı ve hakimin tavırlarından ise büyük yara aldığı belirtiliyor.

Oldukça onurlu ve haysiyetli biri olduğu belirtilen vatandaşın ilerleyen günlerde psikolojisinin daha da kötüleştiği ve av silahıyla yaşamına son verdiği kaydediliyor.

Kendisini bu karara sürükleyen nedenlerle ilgili geride bir not bırakan talihsiz adamın şu ifadeleri dikkat çekiyor:

“Gülünç tanımlamasını savcıya iade ediyorum. Onurlu ve haysiyetli insanların olduğunu öğrenmelisin. Köpeğimi zehirleyen serseriler haklı çıktılar.”